مسابقات قرآن دانش‌آموزان و فرهنگیان مجازی برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش از برگزاری مرحله استانی و نهایی مسابقات قرآن دانش آموزان و فرهنگیان به صورت مجازی خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، محمدرضا مسیب زاده گفت: مسابقات قرآن، عترت و نماز آموزش پرورش از قدیمی ترین مسابقات قرآنی کشور است که سال های متمادی در مراحل مدرسه ای، منطقه ای، استانی و کشوری برگزار شده است.
مسیب زاده ادامه داد: امسال به علت شیوع کرونا ویروس نمی توانیم مسابقات را به صورت حضوری برگزار کنیم هرچند مرحله منطقه ای این مسابقات قبل از شیوع ویرس کرونا به صورت حضوری برگزار شده است، اما در ادامه راه یعنی مرحله استانی و مرحله کشوری این مسابقات را به صورت مجازی و برخط برگزار خواهیم کرد.
وی خاطر نشان کرد: استان ها پس از انتخاب نفرات برتر استان تا پایان تیر ماه ۹۹ فرصت دارند آثار را به دبیرخانه کشوری مسابقات ارسال کنند. مرحله کشوری و نهایی این دوره از مسابقات پس از بررسی در دبیرخانه کشوری و انتخاب نفرات برگزیده به صورت غیر حضوری برگزار خواهد شد.
مدیر کل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش گفت: این مسابقات بدون تغییر نسبت به سال های گذشته در رشته های: حفظ قرآن کریم، قرائت قرآن کریم، اذان و اقامه، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، تفسیر، احکام، انشاء نماز و مداحی است که در ۱۴ رشته برگزار خواهد شد.
مسیب زاده افزود: این مسابقات در دو بخش فرهنگیان و دانش آموزان و خواهران و برادان همانند سنوات گذشته برگزار می شود. تهدید ویروس کرونا برای ما یک فرصت ایجاد کرد و باعث شد همکاران ما به یک سری توانمندی هایی دست پیدا کنند. آنها نخست در فضای مجازی محتواهای مناسب و با کیفیت تولید کردند و دوم این محتواها را در فضای مجازی برای آموزش قرار دادند.
مدیر کل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش درباره برگزاری آموزش های مجازی دارالقرآن ها افزود: دارالقرآن ها از جمله فضاهای پرورشی هستند که در این ایام به صورت مجازی به فعالیت خود ادامه دادند و تابستان امسال با توجه به مشکل به وجود آمده در کشور به صورت مجازی آموزش ها در ۶ سطح روخوانی، روانخوانی، ۲ سطح تجوید و مفاهیم  ۴ سطح برگزار خواهد شد.
مسیب زاده ادامه داد: آموزش های دارلقرآن ها در فضای شبکه شاد خواهد بود و مخاطبان می توانند از این شبکه برای آموزش استفاده کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =