جشنواره دانش‌آموزی جوانه‌های راه برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- جشنواره دانش‌آموزی جوانه‌های راه با موضوع ایمنی رفت‌وآمد و رانندگی با همکاری وزارت آموزش‌وپرورش و وزارت راه و شهرسازی برگزار می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، جشنواره دانش‌آموزی جوانه‌های راه با موضوع ایمنی رفت‌وآمد و رانندگی و با همکاری وزارت آموزش‌وپرورش، وزارت راه و شهرسازی و انجمن خیرین راه و ترابری در رشته‌های نقاشی، عکاسی، پوستر و کاریکاتور برای تمام مقطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری این جشنواره در گیرکردن کودکان و نوجوانان در مسئله بسیار مهم سوانح ترافیکی و راهکارهای پیشگیری از آن و همچنین استفاده از ظرفیت دانش آموزان در تولید محتوی تصویری برای آگاه کردن افراد جامعه است.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را از ۲۷ اردیبهشت‌ماه مطابق با فرمت خاص ذکرشده در شیوه‌نامه به سایت جشنواره به نشانی  http://javaneh.mrud.ir/ ارسال کنند.

محورهای جشنواره، عابر آگاه، راننده قانون‌مدار، راه ایمن و خودروی ایمن است.

ضوابط عمومی و اختصاصی ارسال آثار و داوری آن‌ها نیز بدین شرح است که آثار به‌صورت بارگذاری، مستقیم در وب‌سایت دبیرخانه کشوری جشنواره جوانه‌های راه به آدرس http://javaneh.mrud.ir   و از طریق تکمیل فرم ثبت اثر و شرکت در جشنواره ارسال شود.

طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش، داوری و ارزیابی آثار و اعلام آثار برگزیده در سطح کشوری انجام می‌شود.

با عنایت به خلاقیت و نوآوری در خلق اثر ، آثار کپی شده از روی تصاویر و آثار دیگران از فرآیند جشنواره حذف خواهد شد. همچنین در گرایش نقاشی انتخاب ابعاد و فن خلق اثر آزاد است.

در گرایش‌های نقاشی، پوستر و کاریکاتور هر دانش‌آموز فقط مجاز به ارسال یک اثر است. در بخش عکاسی نیز شامل عکس سیاه‌وسفید و رنگی است و شرکت‌کنندگان باید حداقل ۲ و حداکثر ۵ عکس به دبیرخانه ارسال کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =