تولید سالانه ۷ میلیون ماسک و یک میلیون لیتر محلول ضدعفونی

تهران - ایرنا - رییس جمعیت هلال احمر از تولید سالانه هفت میلیون ماسک و یک میلیون لیتر محلول ضدعفونی دست در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران وابسته به سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر خبر داد.

کریم همتی روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح خطوط تولید ماسک سه لایه پرستاری و شیلد ماسک سه لایه در جمع خبرنگاران گفت: کارخانه های سها یک و سها ۲ کارخانه های قدیمی در تولید محصولات بهداشتی و دارویی است و هم اکنون در شرایط مطلوبی در حال تولید هستند.
وی درباره خودکفایی در تولید محصولات محافظت شخصی، افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا در تولید محصولات حفاظت شخصی به خودکفایی رسیدیم، یعنی اگر با پیک مجدد ابتلا به کرونا در پائیز مواجه شویم، مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت. کارخانه های زیر مجموعه هلال احمر قابلیت تامین ۷ میلیون ماسک در سال را دارد و در حال حاضر به صورت روزانه بیش از ۵۰ هزار ماسک سه لایه با بهترین کیفیت در کارخانه های زیرمجموعه هلال احمر تولید می شود.
رییس جمعیت هلال احمر گفت: این جمعیت توانسته نخستین دستگاه تولید کننده ماسک در کشور را  راه اندازی کند که موفق به اخذ مجوز صادرات این محصول از سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شده است. اگر بازار داخلی اشباع شود، می توانیم ماسک های تولید شده را صادر کنیم.
وی با تاکید بر افتتاح خط تولید آنژیوکت، اضافه کرد: خط تولیدآزمایشی آنژیوکت که سال ۱۳۹۴ متوقف شده بود، امروز رسما فعالیت مجدد خود را آغاز کرد و در این خط سالانه بیش از هفت میلیون آنژیوکت در سایز های مختلف تولید می شود که گامی بلند در جهت دستیابی به خودکفایی است.

تولید سالانه یک میلیون لیتر محلول ضدعفونی با بالاترین کیفیت

 همتی با اشاره به تولید محلول ضدعفونی کننده در کارخانه های زیر مجموعه جمعیت هلال احمر، گفت: بیش از  یک میلیون لیتر محلول ضد عفونی کننده با بالاترین کیفیت در سال تولید می کنیم.

تولید انحصاری ست‌های تالاسمی و صافی دیالیز در هلال احمر

رییس جمعیت هلال احمر درباره تولید ست های تالاسمی  به صورت انبوه از سوی کارخانه های زیر مجموعه جمعیت هلال احمر، گفت: جمعیت هلال احمر می تواند ۵۰ درصد ست های تالاسمی و صافی های دیالیز را با تولید انبوه به صورت انحصاری تامین کند.
وی تولید صافی دیالیز را یکی از محصولات راهبردی هلال احمر در کنار تولید سایر محصولات دانست و تاکید کرد: همه قسمت های صافی های دیالیز به جز هالوفایبرها در داخل کشور تولید می شود. با توجه به نیاز ۴.۵ میلیونی این محصولات در سال، ما دنبال این هستیم تا تولید بیش از ۵۰ درصد از این محصولات را به جمعیت هلال احمر اختصاص دهیم.
وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۲۰ نوع محصول با ظرفیت تولید سالانه ۶۰۰ میلیون در سال در کارخانه های زیر مجموعه هلال احمر تولید می شود و این جمعیت  در کنار سایر دستگاه ها وظیفه ذاتی خود می داند که از سلامت مردم محافظت کند.
همتی درباره تولید شیلدهای محافظتی، گفت: چهار هزار شیلد به صورت روزانه در کارخانه های زیرمجموعه جمعیت هلال احمر تولید می شود که می تواند بخشی از نیاز بیمارستان ها و هموطنان به شیلد را تامین کند.

تولید آمپول و سرم در شرکت سها ۲

همتی با اشاره به برنامه ریزی برای تولید سرم و آمپول در شرکت سها ۲ وابسته به سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر، گفت: در سها ۲ تولید داروهای مایع نداشتیم، اما در آینده نزدیک سرم و تولید آمپول های مختلف را در دستور کار داریم و طی چند ماه آینده فرآیند اجرایی آن آغاز می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =