سفیر ایران در چین: بیانات مقام معظم رهبری در مورد فلسطین همیشه راهگشا بوده است

پکن- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین روز قدس را یادگار حضرت امام (ره) و روزی مهم برای مسلمانان دنیا دانست و گفت: بیانات مقام معظم رهبری در مورد مساله فلسطین همیشه راهگشا بوده است و در این شرایط خاص،  سخنرانی روز جمعه ایشان هم اثرات بسیار عظیمی برای احقاق حقوق از دست رفته مردم فلسطین خواهد داشت.

«محمد کشاورز زاده» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: آنچه مقام معظم رهبری در گذشته هم می فرمودند این است که «حقوق مردم فلسطین به صورت دموکراتیک تامین شود» «برگزاری همه پرسی» و «بازگشت فلسطینیان به سرزمینی های خود» چیزی نیست که با اصول جهانی مغایر باشد اما رژیم صهیونیستی حتی به این اصول هم پایبند نیست.

وی تصریح کرد: ظلم و ستمی که به مردم فلسطین می شود سابقه طولانی دارد اکنون نیز شرایط روز به روز برای مردم فلسطین بدتر می شود باید جلو این ظلم و ستم را گرفت در این شرایط مردم اقصی نقاط جهان باید از اقداماتی که از سوی ایران و مقامات جمهوری اسلامی ایران برای حل مساله فلسطین انجام می شود حمایت کنند.

او اظهار کرد: خوشبختانه «دولت چین هم نسبت به حقوق مردم فلسطین حساس است» و اقدامات اخیری که توسط دولت آمریکا خصوصا در انتقال سفارت به قدس شریف و همینطور الحاق بخش هایی از خاک فلسطین به رژیم اشغالگر قدس انجام شده است را رد کرده است.

کشاورز زاده تصریح کرد: در شرایطی که دنیا با «قلدری آمریکا» مواجه است بر همه آزادی خواهان و مسلمان جهان است که با این زورگویی مقابله کنند.

او با یاداوری اینکه باید روز قدس امسال را علیرغم شیوع کرونا به نحو مطلوبی برگزار کرد اظهار کرد سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین هم برنامه هایی برای بزرگداشت این روز بزرگ تدارک دیده است.

سفیر ایران در چین در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه رمضان مهمترین ماه ایام و «فلسطین مهمترین موضوع دنیای اسلام» است اظهار کرد سه عامل ماهیت سرزمین فلسطین، تقدس آن و جایگاه آن نزد پیروان دین اسلام،  ماهیت دشمن صهیونیستی و ادعاهای دینی و تاریخی و روحیه توسعه طلبانه و اشغالگری آن و ماهیت ائتلاف غربی ـ صهیونیستی که بدنبال تفرقه و دودستگی میان امت اسلامی و تضعیف آن است باعث شده تا فلسطین به عنوان مهمترین مساله جهان اسلام قرار گیرد.

کشاورز زاده تصرح کرد: بر هیچکس پوشیده نیست که مساله فلسطین تنها متعلق به خود فلسطینیان نیست و این قضیه فراتر از سرزمین فلسطین است چرا که «رژیم صهیونیستی در سرزمین فلسطین ایجاد شده تا خط مقدم اجرای برنامه های غربی ـ صهیونیستی در منطقه باشد».

وی اظهار کرد امام خمینی(ره) در راستای دفاع از حقوق مردم مظلوم فلسطین و در مسیر بسیج ملل اسلامی در حمایت از قیام و مبارزه مردم فلسطین، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدس اعلام کرد زیرا جهان اسلام با بهره گیری از معنویت حاصل از روزه داری در ماه مبارک رمضان، آمادگی لازم برای توجه به مهمترین مساله جهان اسلام یعنی ضرورت آزادی فلسطین و قبله اول مسلمین را بدست می آورد.

آخرین جمعه ماه مبارک رمضان توسط امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، روز جهانی قدس نامگذاری شد این روز فرصت مناسبی است تا مسلمانان و آزاد اندیشان سراسر عالم، انزجار خود را از سیاست های نژادپرستانه رژیم صهیونیستی اعلام کنند.

اوج برنامه امسال روز جهانی قدس، سخنرانی مهم و تاریخی حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی است که مباحثی مهم در باره قدس، فلسطین و تحولات جاری در منطقه و جهان بیان خواهند کرد و بعداز آن گفتمانی جدید به عنوان نقطه عطف در تاریخ مقاومت شکل خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =