انجمن‌های هنری استان سمنان طرح‌های مخاطب‌محور ارائه دهند

سمنان-ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: انجمن‌های هنری استان در سال ۹۹ طرح‌های خلاقانه، به‌روز و مخاطب‌محور مطرح کنند .

فرشید فلاح روز پنجشنبه در نشست با اعضای شورای انجمن هنرهای تجسمی استان سمنان اظهار داشت: برگزاری جشنواره های مختلف از جمله گرافیک، سفال، خوشنویسی و  هنرهای مفهومی با موضوع امام رضا (ع) برای سال ۹۹ طراحی شده و انجمن ها نیز باید در این زمینه آماده باشند.

وی با اشاره به تقویت و حمایت از انجمن ها از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان  افزود: انجمن ها حلقه واسط بین بخش اداری و هنرمندان هستند و باید کارهای نو و فعالیت های انگیزشی جدید را مد نظر قرار دهند.

وی ادامه داد: استان سمنان از نظر سخت افزاری و داشتن مکان های هنری و فرهگی نظیر مجتمع های فرهنگی هنری و نگارخانه ها گسترش خوبی داشته، اما  فعالیت های نرم افزاری با وجود توسعه آن نیازمند توجه بیشتر است.

فلاح بیان داشت: فضای استان با وجود مشکلات اعتباری برای فعالیت های فرهنگی و هنری مناسب است و جامعه نیازمند فعالیت های فرهنگی و هنری نشاط آفرین و شورانگیز است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با اشاره به سابقه درخشان هنرهای تجسمی به ویژه هنر نقاشی در استان سمنان گفت :انجمن هنرهای تجسمی ماکت کتاب نقاشان سمنان را در بخش های  آثار، زندگی نامه  تهیه و ارائه کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =