احتمال بازگشایی مرز اینچه‌برون - ترکمنستان از ابتدای خرداد

گرگان - ایرنا - رییس اداره ترانزیت و حمل و نقل بین المللی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان گفت که آغاز فعالیت مجدد مرز اینچه‌برون با کشور ترکمنستان از ابتدای خرداد در دستور کار مسوولان گمرکی ۲ کشور قرار گرفت.

عبدالحمید قوچاقی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کووید ۱۹، ارایه گواهی سلامت از سوی رانندگان برای ترانزیت کالا از گمرک اینچه برون گنبدکاووس برای ورود به خاک کشور ترکمنستان و سایر کشورهای آسیای میانه الزامی است.

اجرای طرح ارایه گواهی سلامت برای رانندگان ترانزیت کالا طبق مقررات مصوب سازمان جهانی بهداشت برای در امان ماندن رانندگان از بیماری کرونا اجرا می شود.

قوچاقی اضافه کرد: در حال حاضر ۲ مرکز معاینه و نمونه گیری تشخیص کرونا برای صدور گواهی سلامت ویژه رانندگان ترانزیت کالا در گنبدکاووس و آق قلا دایر شده است.

به گفته وی مدیران شرکت های حمل و نقل بین المللی در گلستان لازم است رانندگان زیر پوشش را قبل از بارگیری محموله به مراکز بهداشتی معرفی کنند.

بخش عمده صادرات محصولات گلستان به ویژه تولیدات کشاورزی از طریق گمرک اینچه برون به ترکمنستان و قزاقستان انجام می شود.

پارسال از گمرک اینچه برون ۱۱ هزار دستگاه تریلی حامل کالا خارج و ۹ هزار دستگاه تریلی دارای کالا وارد گلستان شد.

گمرک اینچه گنبدکاووس به دلیل شیوع ویروس کووید ۱۹ از اواخر اسفندماه سال قبل بسته است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۲۶ هزار و ۹۴۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۷هزار و ۱۸۳ نفر رسید.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =