۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۳۲
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83794758
۰ نفر

برچسب‌ها

پاسخ  شهردار اکثریت اعضای شورای شهر رشت را قانع کرد

رشت _ ایرنا_ شهردار رشت غروب چهارشنبه با حضور در صحن شورای شهر به سوالات اعضای شورا بویژه در زمینه عملکرد حدود یک ساله خود و وضعیت پرداخت حقوق کارگران و کارکنان شهرداری پاسخ داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، پس از پاسخ ناصر حاج محمدی شهردار رشت،  بدون حضور شهردار رای گیری انجام شد که در نهایت هفت عضو شورا از ١١ عضو نسبت به پاسخ های شهردار به سوالات طرح شده قانع شدند.

حجت جذب عضو شورای اسلامی رشت هفته گذشته با طرح سوال از شهردار در ١٤ موضوع بر ضرورت پاسخگویی در مهلت قانونی درج شده در قانون تاکید کرده بود او در نامه ای خطاب به اسماعیل حاجی پور رییس شورا که در صحن شورا قرائت شد، گفته بود: با توجه به نگرانی های موجود در عملکرد و اولویت های شهرداری رشت که بدون در نظرگرفتن صرفه و صلاح شهرداری و شهر و بعضا اهمال در انجام برخی موارد اضطراری و مصوبات شورا در قالب طرح و لایحه و یا بودجه سنواتی سال ٩٨در راستای ایفای وظیفه نظارتی شورا وفق ماده ٨٠ قانون تشکیلات، وظایف و اختیارات شوراها، شهردار باید به سووالات پاسخ دهد.

 تاخیر در پرداخت حقوق کارمندان، کارگران رسمی و قراردادی شهرداری که موجب دلسردی و تضعیف روحیه و انگیزه کاری آنها شده، تاخیر در پرداخت حقوق کارگران حجمی و عدم پرداخت مابه التفاوت حقوق آنان در سال ٩٨ و عدم نظارت بر عملکرد شرکت های پیمانکاری تامین کننده نیروهای حجمی خاطی،  نداشتن برنامه مشخص پرداخت مطالبات پیمانکاران و دستگاه های خدمات رسان، عدم پرداخت حق بیمه اجباری "تامین اجتماعی و خدمات درمانی" و حق بیمه تکمیلی پرسنل و سایر مزایای رفاهی که برابر قانون و یا تصویب بودجه شهرداری متعهد به پرداخت آنها بوده از جمله سوالات مطرح شده این عضو شورا از شهردار بود.

 عدم ارسال تفریغ بودجه سال ٩٧ شهرداری رشت پس از برسرکارآمدن و بازمانده حساب های شهرداری تا به امروز،  نابسامانی در حوزه سرمایه انسانی و عزل و نصب های کوتاه مدت و شائبه دار در مناصب کلیدی شهرداری، عدم توجه به صرفه و صلاح شهرداری در مناقصه کودآلی که منجر به اختلاف قیمت فاحش در تامین ملزومات این پروژه شده، استفاده از عبارات و الفاظ نامناسب در جلسات با پرسنل و عدم ساماندهی مزار شهدای گمنام در پارک ملت و مسکن مهر با توجه به تذکرات و مکاتبات مکرر شورای اسلامی برخی دیگر از سئوالات مطرح شده بود.

تمامی حقوق کارکنان شهرداری رشت تا پایان سال ٩٨ پرداخت شد

شهردار رشت نیز با حضور در جمع اعضای شورای اسلامی رشت در پاسخ به سوالات مطرح شده بیان داشت: تمامی حقوق کارکنان شهرداری تا پایان سال ٩٨ پرداخت شده و مزایای مربوطه نیز همزمان با حقوق پرداخت شده است.

ناصر حاج محمدی افزود: بارش برف سال گذشته و شیوع بیماری کرونا و در نتیجه عدم حضور مودیان در مناطق شهرداری به دلیل رعایت فاصله گذاری اجتماعی منجر به کاهش قابل توجه ای در وصول درآمدهای اسفند پارسال و فروردین سال جاری شده است.

وی درباره سوال مربوط به تاخیر در پرداخت حقوق کارکنان حجمی شهرداری و مابه التفاوت آن اظهار داشت: از زمان حضور در شهرداری (از اواخر خرداد ٩٨) نسبت به پرداخت معوقات حقوق کارکنان حجمی اقدام کردم به طوری که در اولین چک صادره از سوم تیر ٩٨ برای پرداخت حقوق فروردین ماه منظور شده است.

شهردار رشت خاطر نشان کرد: افزون بر چهار میلیارد تومان از سپرده پیمانکاران مربوطه که می بایست در سال ٩٧ پرداخت انجام می شد برای سنوات کارکنان مربوطه آزاد شده است.

وی درباره سوال مطرح شده مبنی بر نداشتن برنامه مشخص پرداخت مطالبات پیمانکاران و دستگاه های خدمات رسان گفت: بدهی شهرداری ها به پیمانکاران امری است که در تمامی شهرهای مرکز استان و کلانشهرها وجود دارد و برای صحت این مطلب یک جستجوی ساده در فضای مجازی این امر را نشان می دهد.

حاج محمدی اظهار داشت: در سال ٩٩ برنامه ریزی شهرداری در خصوص پرداخت بدهی به پیمانکاران در حد بودجه مصوب و دستورالعمل و شیوه نامه تهیه شده، انجام خواهند شد و هماهنگی لازم برای معرفی پیمانکاران برای أخذ اسناد خزانه نیز در برنامه شهرداری رشت است.

وی درباره بیمه تکمیلی کارکنان شهرداری رشت بیان داشت: از زمان عقد قرارداد تا زمان حضورم در شهرداری در اواخر خرداد ٩٨ حتی ریالی به شرکت بیمه طرف قرارداد با شهرداری پرداخت نشده بود که بعد از برگزاری و طی فرآیند قانونی مبلغ ٢ میلیارد و ٨٠٠ میلیون تومان به حساب طرفین منظور شد و از محل قرارداد جاری نیز تاکنون یک میلیارد و ٣٠٠ میلیون تومان به صورت علی الحساب پرداخت شده است.

وی درباره سوال عدم ارسال تفریغ بودجه ٩٧ خاطر نشان کرد: طبق ماده ٦٧ قانون شهرداری ها مصوب ١٣٤٤ و اصلاحات بعدی زمان ارایه تفریغ بودجه سال ٩٧ تا تیرماه ٩٨ است که باید قبل از حضورم در پست تصدی شهرداری رشت انجام می گرفت.

شهردار رشت بیان داشت: ارتباط بین بنده با اعضای شورای شهر و تمامی همکاران شاغل در مجموعه شهرداری رشت همواره بر مبنای احترام متقابل و در چارچوب ضوابط اداری بوده و دفاع از حقوق همه همکاران برای من اصل بوده است.

تاریخ مصرف شهرداران رشت کمتر از یک سال

حامد عبدالهی یک عضو شورای اسلامی رشت نیز در این جلسه گفت: چرا برای هر شهردار رشت تاریخ مصرف کمتر از یک سال گذاشته می شود.

وی خطاب به شهردار رشت بیان داشت: امروز منافع خیلی از افراد تامین نمی شود، تاریخ مصرف شما هم تمام شده است.  

با قانع شدن اکثریت اعضای شورا از پاسخ های شهردار رشت به این ترتیب موضوع استیضاح منتفی است.

شورای اسلامی رشت ١١ عضو دارد، این کلانشهر دارای حدود ٧٠٠ هزار جمعیت ثابت است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =