متخلفان قاچاق کالا در شرق گلستان ۱۴ میلیارد ریال تعزیر شدند

گنبدکاووس - ایرنا - رییس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان‌های گنبدکاووس، آزادشهر و رامیان در شرق گلستان اعلام کرد که متخلفان قاچاق کالا در این شهرها در ۱۴ ماه گذشته به پرداخت ۱۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال جزای نقدی تعزیر شدند.

محمودرضا دنکوب روز چهارشنبه در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گنبدکاووس گفت: از ابتدای سال ۹۸ تا ۳۱ اردیبهشت امسال ۳۲۵ فقره پرونده تخلف با موضوع قاچاق کالا در این سه شهرستان تشکیل شد که تاکنون برای ۳۱۵ پرونده حکم صادر شد.

وی با بیان اینکه از مجموع پرونده‌های تخلفاتی حوزه قاچاق کالا ۲۸۸ پرونده پارسال و ۳۷ پرونده هم در سال جاری تشکیل شد افزود: حمل چوب قاچاق، لوازم خانگی، سیگار، انواع دارو، لوازم آرایشی و بهداشتی، فرآورده‌های نفتی، ارز دیجیتال و تلفن همراه از مهمترین موارد تخلف قاچاق  کالا در گنبدکاووس، آزادشهر و رامیان بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار ویژه گنبدکاووس هم در این جلسه گفت: مبارزه با قاچاق کالا از راهکارهای اساسی رسیدن به رونق تولید و حفظ اشتغال و تحقق شعار جهش تولید است.

فرزانه جعفری همچنین راه‌اندازی انبار نگهداری کالاهای قاچاق در شرق گلستان به مرکزیت گنبدکاووس را از نیازهای این شهرستان مرزی دانست و بر تحقق آن تاکید کرد.

به گفته رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گنبدکاووس تاکنون اطلاعات ۲ هزار و ۹۰۲ باب انبار متعلق به کسبه، بازاریان و تولیدکنندگان بخش صنعت و معدن و دام و طیور گنبدکاووس در سامانه مربوط به وزارت صنعت، معدن و تجارت ثبت شده که مطابق با آن، نحوه حمل کالا از مبدا تا مقصد و هنگام توزیع رصد می‌شود.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =