۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۲۸
کد خبرنگار: 2182
کد خبر: 83794742
۰ نفر
وقوع سرقت در جوانرود ۱۸ درصد کاهش یافت

کرمانشاه- ایرنا- فرمانده انتظامی جوانرود گفت: میزان وقوع سرقت در ۲ ماه گذشته در این شهرستان ۱۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

سرهنگ هوشنگ مبارکی روز چهارشنبه در جلسه کمیسیون پیشگیری و مقابله با سرقت جوانرود با تقدیر از همراهی و همکاری مردم و مسوولان افزود: علاوه بر عملیات پلیسی و اطلاعاتی، مشارکت مردم و دستگاه‌های اجرایی از مهمترین راهکارهای پیشگیری و مقابله با سرقت در این شهرستان بوده است.

وی اظهارداشت: امنیت موردنظر نیروی انتظامی، امنیتی مردم پایه است و در این راستا از شهروندان انتظار داریم توصیه ها و هشدارهای پلیس را در خصوص پیشگیری از سرقت جدی بگیرند.

فرماندار جوانرود نیز گفت: پیشگیری از وقوع جرم و سرقت نیاز به مشارکت مردمی دارد و برای پررنگ شدن این مشارکت ها باید تمام تلاش خود را بکار بگیریم.

رستگار یوسفی با تقدیر از تلاش های انجام گرفته برای کاهش سرقت دراین شهرستان افزود: اگر چه اعتقادات و باورهای دینی مردم در کاهش سرقت نقش موثری داشته اند اما تلاش های شبانه روزی نیروی انتظامی نیزقابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه جوانرود شهرستانی گردشگری و مهاجرپذیر است، اظهارداشت: حفاظت مردم و دستگاه‌های اجرایی از مال و اموال خود، توسعه دوربین های پایش تصویر در سطح شهر و روستاها و بکارگیری شبگردها نقش بسزایی در کاهش سرقت ها خواهند داشت.

یوسفی یاد آور شد: اگر مردم و سایر دستگاهای اجرایی پای کارنباشند پلیس به تنهایی قادر به پیشگیری و مقابله با سرقت نیست.

شهرستان جوانرود با بیش از ۷۵ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.