ربیعی: آیین‌نامه نظام رتبه‌بندی معلمان اصلاح و تصویب شد

تهران-ایرنا- سخنگوی دولت از اصلاح و ترمیم آیین‌نامه «نظام رتبه‌بندی معلمان» درجلسه هیات دولت خبر داد و گفت: احکام اصلاح شده از ابتدای فروردین ۹۹ صادر می‌شود.

«علی ربیعی» روز چهارشنبه در حساب توییتری خود نوشت: امروز، با پیگیری و کوشش «محسن حاجی میرزایی» وزیر آموزش و پرورش آیین‌نامه نظام رتبه‌بندی معلمان به شکل مناسبی اصلاح، ترمیم و به تصویب دولت رسید.

‌سخنگوی دولت افزود: احکام اصلاح شده از ابتدای فروردین صادر می‌شود و دریافت حقوق معلمان بر اساس احکام جدید خواهد بود.

«محسن حاجی میرزایی» روز یکشنبه در نشست خبری خود گفته بود که درخصوص رتبه بندی معلمان برداشتی در سازمان برنامه و بودجه وجود داشت که نیازی به مصوبه دولت نیست، اما  نظر آموزش و پرورش و سازمان‌های استخدامی این است که نیاز به مصوبه دولت است.
وزیر آموزش و پرورش با بیان این که پیگیری لازم را برای تصویب مصوبه از سوی دولت برای احکام رتبه بندی معلمان انجام می دهد تصریح کرده بود: رتبه بندی معلمان به ترمیم نیاز دارد.  از این رو برای اجرای یک فوق العاده شغلی برای این قشر رایزنی‌هایی صورت گرفته که در یکی دو هفته آینده نتایج آن مشخص می شود.

هیات دولت در جلسه امروز ضمن اصلاح نظام رتبه بندی معلمان، تصویب کرد: به منظور ایجاد انگیزه برای معلمانی که بر اساس ضوابط و مقررات مربوط، آخرین طبقه و رتبه شغلی را اخذ نموده یا می نمایند، به ازای هر سال سابقه تجربی که بعد از تاریخ لازم الاجرا شدن این تصویب نامه کسب می کنند مشروط بر اینکه امتیاز ارزیابی عملکرد سالانه آنان نیز کمتر از ۹۰ درصد نباشد، مشمولان شاغل دوره ابتدایی و متوسطه به ترتیب از افزایش حقوق معادل (۱۰۰) و (۵۰) امتیاز ضربدر ضریب ریالی سالانه برخوردار می شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =