انجام معاینات متقاضیان حج ۹۹ در ۵۶۰ کاروان در کشور

تهران - ایرنا - معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر از انجام معاینات متقاضیان حج تمتع امسال در ۵۶۰ کاروان خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی مرکز پزشکی حج و زیارت، طاهر درودی با اعلام این خبر گفت: از ۲۰ اردیبهشت ماه، این مرکز با هماهنگی و برنامه ریزی های لازم در سراسر کشور اقدام به انجام معاینات متقاضیان حج تمتع امسال کرده است.
وی با بیان اینکه ۲۵۳ پزشک منتخب مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر، کار معاینات زائران را به عهده گرفته اند، افزود: در فاز اول این معاینات افراد زیر ۶۰ سال هدف قرار داده شده اند.
معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با تاکید بر دقت نظر پزشکان در معاینات متقاضیان حج تمتع خاطرنشان کرد: علاوه بر معاینات عمومی و آزمایشات ساده خون و قند خون و همچنین بررسی سلامت و عملکرد کلیه ها، در این بخش از معاینات، افرادی که نیاز به آزمایشهای تخصصی داشته باشند نیز مورد معاینه و آزمایش قرار می‌گیرند.
درودی با بیان اینکه این اطلاعات به عنوان پرونده الکترونیک زائر در سامانه مرکز پزشکی حج و زیارت ثبت می شود تصریح کرد: بدین ترتیب پزشکان اعزامی به کشور عربستان به صورت آنلاین با مراجعه به مراکز درمانی از کلیه سوابق بیماری زائر مطلع شده و به آنها دسترسی دارند.
معاون حج و عمره جمعیت هلال احمر از فعالیت ۵۶۰ کاروان زائران بیت الله الحرام در سطح کشور خبر داد و افزود: تلاش شده است تا این معاینات به دلیل وجود ویروس کرونا با حداکثر رعایت پروتکل های بهداشتی وضعیت کنونی جامعه انجام پذیرد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha