فعالیت ۲۶۰ دفتر املاک در قشم

قشم- ایرنا- ۲۶۰ دفتر مشاور املاک با کسب مجوز از سازمان‌ منطقه آزاد و شهرداری‌ها در شهرستان قشم وجود دارد که ۱۸۰ مورد از آن در شهر قشم فعالیت می کنند.

فرماندار قشم روز چهارشنبه در جلسه ساماندهی صنوف قشم گفت: بسیاری از مشکلات و دعاوی حقوقی شهرستان به دلیل نبود نظارت بر این صنف است.

علیرضا نصری افزود: این امر ساماندهی و  پالایش صنوف قشم به ویژه دفترهای املاک فعال و غیر فعال این شهرستان را ضروری کرده است.

وی ادامه داد: پالایش صنوف و نظارت مستمر بر فعالیت برخی رسته‌های شغلی، نقش مهمی در کاهش بسیاری از دعاوی حقوقی و بروز خسارات مادی و معنوی بر مردم می‌شود

فرماندار قشم تصریح کرد: تعداد بنگاه‌های فعال شهرستان، نحوه عملکرد آنان با آئین‌نامه‌های موجود و دیگر موارد قانونی باید در بازدیدهای مشترک شهرداری، سازمان منطقه آزاد و نماینده صنف بصورت سرزده بررسی و نتیجه آن در جلسه بعدی مطرح شود.

وی با اشاره به صدور بی رویه پروانه کسب برای دفترهای املاک، افزود: تعداد واحدهای فعال و مورد نیاز شهرستان و شهر قشم باید مورد ارزیابی و کارشناسی دقیق قرار بگیرد و مجوزهای بعدی بر اساس آن صادر شود.

نصری خاطرنشان کرد: توجه به استانداردهای فعالیت اصناف با توجه به جمعیت و نیاز جمعیتی و  نظارت بر دستورالعمل های قانونی برای رعایت حقوق مردم باید مورد توجه مسوولان قرار گیرد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =