۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۳
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 83794670
۰ نفر

برچسب‌ها

الحشدالشعبی در تعقیب داعش؛ عملیات ادامه دارد

بغداد - ایرنا - نیروهای الحشدالشعبی که از همان آغاز تاسیس این سازمان در سال ۲۰۱۴ نقش محوری خود را در جلوگیری از تسلط تروریست ها بر مناطق مختلف عراق به اثبات رساندند این روزها با ازسرگیری فعالیت پسماندهای داعش عملیات تعقیب و نابودی تروریست ها را در دستور کار قرار داده اند. 

عناصر داعش که با آغاز ماه مبارک به تحرکات تروریستی در استان های شرقی، شمالی و غربی عراق پس از شکست سال ۲۰۱۷ به طرز بی سابقه ای شدت بخشیده اند در این مدت ده ها عملیات کور در استان های دیاله، صلاح الدین، نینوا، الانبار و کرکوک انجام داده اند. 
داعش در این سلسله عملیات که بیشتر شبانگاه و با استفاده از تاریکی هوا انجام می شود، علاوه بر هدف قراردادن شهروندان غیرنظامی و نیروهای امنیتی به تخریب زیرساخت های عراق از جمله انفجار خطوط برق و آتش زدن گندم زارها روی آورده است. 
در نتیجه حملات و شبیخون تروریست ها تاکنون حدود ۵۰ شهروندان غیرنظامی، پلیس و نیروهای امنیتی عراق کشته یا زخمی و صدها هکتار گندم زار در استان های دیاله و صلاح الدین در آتش کینه داعش سوخته است. 
همچنین چند پست مهم و دکل برق که مهمترین آن حوالی بغداد و نیز دکل های خط انتقال کرکوک - المنصوریه در استان دیاله به شمار می رود از سوی داعش تخریب شده است. 
در این میان الحشدالشعبی به عنوان عملیاتی ترین نیرو علیه هسته های تروریستی عملیات شناسایی، تعقیب، سرکوبی و نابودی داعش را بار دیگر و در گسترده وسیع تر بعد از سال ۲۰۱۷ در دستور کار قرار داده است. 
نیروهای الحشد الشعبی از آغاز رمضان تا کنون بیش از ۵۰ عملیات بزرگ و کوچک علیه داعش در استان های درگیر انجام داده اند و بر اساس اعلام مسوولان این سازمان، عملیات تا نابودی و عقب راندن تروریست ها ادامه دارد. 
در تازه ترین عملیات نیروهای الحشدالشعبی نفوذ تروریست ها را به ناحیه راهبردی «جرف الصخر» (جرف النصر) در شمال استان بابل ناکام گذاشتند. 
نیروهای الحشد الشعبی شب گذشته و بامداد (امروز چهارشنبه) در منطقه «الفضلیه» حوالی جرف الصخر با هوشیاری و آتش سنگین عملیات عناصر داعش برای نفود به جرف الصخر را دفع کردند. 
به گفته فرمانده الحشدالشعبی در این محور، بسیج مردمی عناصر داعش را که شامل ۱۰ تروریست بود، مجبور به فرار و یکی از تکفیری ها را دستگیر کردند.
از سوی دیگر، سازمان الحشدالشعبی امروز چهارشنبه از آغاز ششمین مرحله از عملیات «انتقام روزه داران» در جنوب غربی استان صلاح الدین و اطراف سامرا برای پاکسازی آن مناطق، تعقیب و شناسایی بقایای گروه داعش خبر داد. 
در این عملیات که از بامداد آغاز شده تیپ های ۴۱، ۴۲ و ۴۳ از لشکر چهارم  مشارکت دارند.

سخنگوی رسمی الحشد الشعبی در محور شمال عراق هفته گذشته از کشته شدن بیش از ۵۰ تروریست داعشی به دست نیروهای عراقی در ماه جاری میلادی خبر داد.

«علی الحسینی»، گفت که در عملیات پیشگیرانه نیروهای الحشد الشعبی با همکاری سایر تشکیلات امنیتی و پشتیبانی از جمله نیروی هوایی در ماه جاری بیش از ۵۰ تروریست کشته شدند.

به گفته وی، در این عملیات دهها تروریست نیز از سوی نیروهای الحشد الشعبی و ارتش عراق دستگیر شده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =