نبود تابلوهای راهنمایی مسیر دهلیج پلدختر و سرگردانی مسافران

خرم‌آباد - ایرنا - معاون فرماندار پلدختر گفت: وجود علائم رانندگی، مهم‌ترین ابزارها در راهنمایی رانندگان است این در حالیست که عدم نصب این تابلوها در مسیر دهلیج به سمت خوزستان باعث سرگردانی مسافران شده است.

 نادیا امرایی روز چهارشنبه در جلسه شورای ترافیک شهرستان پلدختر با انتقاد از اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: جاده دهلیج  به عنوان تنها مسیر جایگزین پلدختر – خرم آباد علی رغم حجم بالای تردد مسافران، فاقد تابلوهای راهنمایی و رانندگی می باشد.

وی تصریح کرد: دقت مناسب در قرار گیری محل تابلو ها و علائم و به روز رسانی آن ها با توجه به شرایط روز خودرو ها و جاده ها و نیز استفاده از علائم جدید ترافیکی کمک شایانی به کاهش آمار تصادفات می کند.

وی افزود: همچنین بیشتر تابلو های راهنمایی و رانندگی درون شهر فرسوده و ناقص هستند یا اصلا وجود ندارند و علی رغم تذکرهای لازم درخصوص تعویض و نصب این تابلوها اما تا کنون اقدامی صورت نگرفته است.

معاون فرماندار پلدختر گفت: تابلوهای انتظامی ورودی شهر پلدختر از سمت آزاد راه مشخص نیست و تابلوهای انتظامی شهری نیز ناقص و در بسیاری از نقاط هنوز تابلو نصب نشده است.

وی افزود: نصب سرعتکاه در خیابان های شهید مدنی شمالی، ۲۰متری و کوچه شقایق ۵ در خیابان عشایر شهر پلدختر نیز تا کنون اجرا نشده است.

امرایی یادآورشد: پس از مدتها با گذشت ۱۴ ماه از سیل سال گذشته هنوز نواقص و مشکلات ورودی های شهرهای پلدختر و معمولان برطرف نشده است.

وی خاطرنشان کرد: مشکلات ورودی شمالی شهر پلدختر با توجه به تداخل آن با تجهیزات و کارگاه شرکت سامان محیط همچنان به قوت خویش باقی است و انتظار می رود این وضعیت اصلاح شود.

معاون فرماندار پلدختر گفت: اصلاح ورودی شهرهای پلدختر و معمولان، پاکسازی حریم جاده های منتهی به این شهرها و محدوده آن نیازمند همکاری عوامل شهرداری، راهداری، پلیس راهنمایی و رانندگی شهری، پلیس راه، فوریت های پزشکی، آتش نشانی و هلال احمر برای تقویت امداد رسانی در سوانح احتمالی می باشد.

وی افزود: همچنین در این راستا برای اصلاح وضعیت کنونی ورودی شهرها باید هماهنگی لازم  بین شهرداری ها و اداره های کل راه و شهرسازی و راهداری وحمل و نقل جاده ای  ایجادشود.

امرایی یادآورشد: باید بر اساس مصوبات در پلدختر هماهنگی لازم با نمایندگی شرکت های خودرو به ویژه در حوزه امداد رسانی برای آمادگی در جهت کمک  به مسافران ودر راه ماندگان صورت گیرد.

معاون فرماندار پلدختر بیان کرد: ایجاد هماهنگی با شرکت پخش ‌فرآورده های نفتی و شهرداری ها برای استفاده از ظرفیت کامل پمپ بنزین ها وجایگاههای عرضه CNG  و با شعب بیمه به منظور تسریع در پرداخت خسارات به آسیب دیدگان ناشی از  تصادفات رانندگی مصوب شد.

امرایی افزود: هماهنگی و ‌پیگیری امور مربوط به خدمات رسانی به مسافران و ایمن سازی درون وحومه شهری با نصب تابلوهای انتظامی هشداری و راهنمای مسی، استقرار و تجهیزات ایمنی در محل های مورد نیاز، شستشو و تعمیر علائم و تابلوهای موجود، بهسازی و آسفالت معابر، تامین و اصلاح روشنایی معابر، حذف نقاط حادثه خیز توسط شهرداری ها از دیگر مصوبات جلسه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =