۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۳
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 83794662
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار سقز: قدس نماد انسجام و وحدت امت اسلامی است

سنندج - ایرنا - فرماندار ویژه سقز با اشاره به اینکه نامگزاری روز قدس به ابتکار امام خمینی (ره) در راستای جهانی کردن مسئله فلسطین بود، گفت: قدس نماد انسجام و وحدت امت اسلامی است.

کامیل کریمیان روز چهارشنبه در آیین رونمایی از پرچم شهدای جبهه مقاومت و کاشت نهال به یاد شهیدان، اظهار داشت: هدف از نامگذاری روز قدس به ابتکار حضرت امام خمینی (ره)، ایجاد وحدت و انسجام بین مسلمانان جهان و اقدام امام راحل در راستای جهانی کردن مسئله فلسطین بود.

وی افزود: یوم الله روز جهانی قدس، روز حیات امت اسلامی و تقابل جبهه حق علیه باطل و نمایش وحدت و یکپارچگی جهان اسلام و اعلام انزجار امت بزرگ و انقلابی ایران عزیز از رژیم جعلی صهیونیستی است.

فرماندار ویژه سقز اضافه کرد: این روز فرخنده و عزیز فریاد تقبیح سکوت برخی کشورهای منطقه در قبال جنایات صهیونیست‌ها و مقابله با طرح خفت بار معامله ننگین قرن و پیمان مجدد با آرمان قدس شریف به عنوان قبله اول مسلمان و محل معراج پیامبر اکرم(ص) و بعثت انبیاء بزرگ الهی است.

کریمیان یادآور شد: امسال به دلیل شرایط خاص حاکم بر کشور تحت گسترش ویروس کرونا، ضمن اعلام تعطیل ناپذیری حمایت از آرمان قدس شریف، مراسم راهپیمایی برگزار نمی‌شود.

وی گفت: برنامه‌های جایگزین روز قدس، از جمله کاشت نهال یادمان شهدای انتفاضه و جبهه مقاومت و شهید شاخص مقاومت و دفاع از آرمان قدس شریف و نشست های تحلیلی پیرامون اهمیت آرمان قدس برگزار خواهد شد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی سقز نیز گفت: روز قدس و مسئله فلسطین و بیت المقدس یادی از شهدای مقاومت است که آرزوی‌شان آزادی قدس بود.

حجت السالام برومند رازیانی افزود: هر کس بعنوان مسلمان باید از باورهای جبهه مقاومت و مردم مظلوم فلسطین حمایت کند و از طریق این روز بزرگ مسئله فلسطین را به همه جهان یادآوری کنیم و امیدواریم با وحدت مسلمان قدس آزاد شود.

در این مراسم دو نهال به یاد شهیدان جبهه مقاومت و شهید والا مقام سردار سپهبند قاسم سلیمانی در پارک مولوی کرد سقز توسط فرماندار و مسولان محلی کاشته شد. 

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =