توزیع ۲۵ میلیارد ریال کمک مومنانه در کلاله و چند خبر کوتاه از گلستان

گنبدکاووس - ایرنا - توزیع بیش از ۲۵ میلیارد ریال کمک مومنانه نقدی و سبد معیشتی میان نیازمندان کلاله، کشف تخلف یک میلیارد ریالی در یک مرکز فروش نهاده‌های دامی و آغاز نام‌نویسی در دانشگاه مذاهب اسلامی گنبدکاووس از مهمترین اخبار روز پنجشنبه گلستان است.

فرماندار کلاله گفت: تاکنون و در راستای پویش کمک‌های مومنانه بیش از ۲۵ میلیارد ریال کمک نقدی و سبد معیشتی بین نیازمندان این شهرستان توزیع شد.

**

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: در پی دریافت گزارش مردمی مبنی بر احتمال بروز تخلف توسط یکی از فروشندگان نهاده‌های دامی، تیمی از بازرسان برای بررسی موضوع به محل اعزام شد که پس از بررسی مدارک و مستندات موجود توسط بازرسان این سازمان و همچنین استعلامات انجام شده، تخلف گرانفروشی و صادر نشدن صورتحساب واحد مورد نظر برای ۸۵ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم پودر چربی دامی محرز و پرونده تخلف این واحد به ارزش یک میلیارد و ۶۸ میلیون و ۷۵۰ هزار ریال تشکیل شد.

**

نام نویسی آزمون تخصصی برای سال تحصیلی آینده دانشگاه مذاهب اسلامی گلستان شعبه گنبدکاووس ویژه طلاب شیعه و اهل سنت آغاز شد.

حجت الاسلام جلال عراقی رییس این دانشگاه گفت: تحصیل در این مرکز آموزشی در ۲ مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رایگان است و دانش آموختگان آن مدرک رسمی مورد تایید وزارت علوم دریافت می‌کنند.

وی افزود: آزمون‌های تخصصی در رشته‌های فقه و حقوق امامی، فقه و حقوق حنفی، علوم قرآن و حدیث، فلسفه و عرفان اسلامی و فقه مقارن و حقوق جزای اسلامی برگزار می‌شود.

**

مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ دانش آموز دختر و پسر مدارس روزانه و بزرگسال شهرستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ۱۷ خرداد در ۲۵ حوزه امتحانی شهری و روستایی در آزمون نهایی پایه دوازدهم شرکت می‌کنند.

کمال‌الدین نظرنژاد افزود: همچنین پنج هزار و ۱۶۷ دانش آموز پایه نهم گنبدکاووس در ۱۲۹ مدرسه به صورت حضوری امتحانات پایان سال تحصیلی خود را تا پایان خرداد برگزار خواهند کرد.

وی ادامه داد: دانش آموزان سایر پایه‌های تحصیلی بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی به صورت غیرحضوری سال تحصلی را به پایان خواهند رساند.

**

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس گفت: در راستای تفاهم‌نامه اداره کل میراث فرهنگی گلستان با بنیاد برکت قرار است از هنرمندان صنایع دستی در پنج روستای تقی‌آباد، سارلی اولیا، باقلی مرامه، آق آباد و هوتن شهرستان حمایت تسهیلاتی شوند.

مریم آق آتابای افزود: کار شناسایی هنرمندان با همکاری دهیاران آغاز شده است.

**

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) کلاله گفت: این مجموعه با مشارکت خیران، ۱۳ مرکز نیکوکاری و استفاده از منابع داخلی بیش از ۱۰ میلیارد ریال در قالب چهار هزار و ۵۰ سبد معیشتی و همچنین ۲۰ هزار وعده غذای گرم و حدود ۳۰۰ میلیون ریال کمک نقدی در ماه مبارک رمضان به نیازمندان تحت حمایت تحویل داده است.

**

رییس شورای اسلامی شهر گنبدکاووس گفت: تیم والیبال شهرداری گنبدکاووس برای سومین سال پیاپی در لیگ برتر حضور خواهد داشت.

**

۲ هزار بسته معیشتی به مناسبت عید سعید فطر توسط پویش‌های مردمی مقابله با کرونا در گنبدکاووس توزیع می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =