خط‌ تولید ماسک سه لایه پرستاری و شیلد ماسک هلال‌احمر افتتاح شد

تهران - ایرنا- خط‌ تولید ماسک سه لایه پرستاری و شیلد ماسک امروز(چهارشنبه) با حضور رییس جمعیت هلال احمر در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران وابسته به سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر به صورت رسمی افتتاح شد.

این خطوط تولیدی جدید در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران با اخذ تمامی مجوزهای لازم از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و اخذ نشان سیب سلامت از سازمان غذا و دارو افتتاح و راه اندازی شده است.

ماسک سه لایه پرستاری برای محافطت در برابر ذرات معلق گرد و غبار و آلودگی های ویروسی و  پیشگیری از عفونت های ریوی و بیماری های واگیردار استفاده می شود که این ماسک های سه لایه پس از تولید در جعبه های بهداشتی بسته بندی و عرضه خواهد شد.
 همچنین شیلد ماسک سها، SO-GUARF یا Medical shield محصولی ایمن، سبک و کارآمد است که با پوشش کامل صورت می تواند از چشم، دهان و بینی محافظت کند.
همچنین امروز دو محصول جدید با حجم ۵۰۰ و ۲۵۰ میلی لیتر به خط تولید محلول ضد عفونی کننده یا آنتی‌سپتیک (antiseptic) در شرکت‌های تجهیزات پزشکی هلال ایران و داروسازی «سها» به ظرفیت تولید قبلی این محصول اضافه شد که این محلول ضد عفونی دست و سطوح، طبق فرمولاسیون توصیه شده از طرف سازمان جهانی بهداشت WHO  در ۲ رنگ سبز اتانولی و رنگ آبی ایزوپروپیل تهیه و تولید شده است.

پیش از این نیز با راه اندازی این خط تولید، روزانه ۱۰ هزار لیتر ماده ضدعفونی کننده (پنج هزار لیتر در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران و پنج هزار لیتر در شرکت داروسازی سها) در اندازه های پنج و یک لیتری در گالن هایی با نشان سیب سلامت تولید می شد که این امر گامی برای تأمین سلامت جامعه در مقابله با ویروس کرونا بود که براساس تقاضای شدید مردم و بعد از ورود کرونا ویروس به کشور با تلاش شبانه روزی متخصصین و کارکنان شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران و شرکت داروسازی سها، این محلول ضدعفونی آنتی سپتیک به مرحله تولید رسیده بود. 
همچنین امروز خط تولید آنژیوکت (لوله کوچکی برای تزریق در حفره بدن، مجرا یا رگ)در دو سایز (جی ۲۰) و (جی ۲۲) و در دو رنگ صورتی و آبی که در سال های اخیر در این شرکت متوقف شده بود با همت و تلاش متخصصان داخلی دوباره تولید آن از سر گرفته شد. که این محصول برای تزریق مستقیم مواد دارویی، غذایی و سایر مایعات به درون جریان خون یا به منظور اقدامات تشخیصی به کار می رود و دارای یک ورودی تزریق مجهز به دریچه یک طرفه برای ممانعت از برگشت جریان مایع تزریق است و کانتر آن از جنس (FEP) است که قابلیت ردیابی از سوی اشعه ایکس را دارد.
 استریل، یک بار مصرف بودن، غیر تب زا و زیست سازگار بودن از دیگر مزایای این آنژیوکت ایرانی است و سوزن این محصول از جنس استیل ضد زنگ و آغشته به لایه نازکی از سیلیکون است.
 اکنون در این شرکت سرنگ های مختلف ۲، ۳، ۵ و ۱۰ میلی لیتر (۲ و ۳ تکه)، سرنگ انسولین، آنژیوکت ایرانی، صافی دیالیز، ست و مایع دیالیز، کیسه کارتریج بیکربنات سدیم (مربوط به افراد دیالیزی)، فیلتر و ست تالاسمی، انواع سوزن های زیرجلدی، سر سوزون داندانپزشکی، ست سوزون فیستولا، ست سرم و میکروست تولید می شود و این شرکت در مورد پاسخگویی به نیازهای داخلی کشور به محصولات راهبردی و یک بار مصرف پزشکی هیچ مشکلی ندارد.
شرکت تجهیزات پزشکی هلال به عنوان شرکت مادر در زمینه تولید تجهیزات پزشکی یک بار مصرف در کشور با استفاده از دانش فنی روز، ماشین آلات مدرن و تمام اتوماتیک و بکارگیری مواد اولیه مرغوب محسوب می شود و به تنهایی ۶۰ درصد تولید محصولاتی همچون سرنگ، صافی دیالیز، ست دیالیز و سرم و فیلتر تالاسمی را در کشور به عهده دارد.
شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران (سها) که زیرمجموعه سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران است، بزرگترین مجتمع صنعتی و مدرن تولید تجهیزات یک بار مصرف پزشکی در ایران است. 
هدف از تأسیس شرکت سها، قطع وابستگی کشور به ورود تجهیزات پزشکی یک بار مصرف به منظور جلوگیری از خروج ارز، انتقال دانش فنی تولید تجهیزات پزشکی و ایجاد اشتغال برای جوانان بوده است.
این شرکت از ابتدای تأسیس تاکنون، گام‌های بلندی را در توسعه کمی و کیفی خود برداشته و توانسته است اهداف تعیین شده خود را تحقق بخشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =