نیکوکاران به حل مشکل اشتغال معلولان کمک کنند

بجنورد- ایرنا- رییس هیات ورزش جانبازان و معلولان شیروان گفت: با توجه به مشکلات فراوان معلولان، انتظار می‌رود که خیرین و نیکوکاران کمک‌های خود را به سمت حل مساله اشتغال این قشر سوق دهند.

حبیب الله بلوریان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در ایام ماه مبارک رمضان شاهد توزیع غذای گرم و بسته های غذایی بین شماری از خانواده های معلولان بودیم که شایسته تر آن است که به جای کمک های موردی که بعضا ممکن است هزینه یک ماه معیشت آنان را تامین کند به فکر اشتغالزایی برای حل مشکل زندگی آنان باشیم.

وی بیکاری، مشکلات معیشتی و هزینه های بالای درمان معلولان را از مهم ترین مشکلات این قشر برشمرد و گفت: هزینه تهیه بسته غذایی و غذای گرم بهتر است صرف خرید دستگاه خشک کن سبزی و یا ۲ راس گوسفند برای آنان شود که علاوه بر اشتغالزایی، تا مدتها از مشکلات معیشتی آنان هم کاسته می شود.
بلوریان با اشاره به شناسایی معلولان نیازمند شیروان، افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا که موجب بیکاری تعدادی از آنان شده که در خیابان ها دستفروشی می کردند، پیشنهاد شده بخشی از فطریه جمع آوری شده امسال برای خرید برخی تجهیزات و دستگاه های تولیدی و اشتغال تنی چند از آنان هزینه شود.
رییس هیات ورزش جانبازان و معلولان شیروان گفت: با کمک های خیرین و جمع آوری فطریه سالانه برای تعدادی از آنان اشتغال پایدار ایجاد می شود و از مشکلات آنان کاسته می شود.
بلوریان افزود: در ایام ماه مبارک رمضان ۸۶۰ پرس غذای گرم و ۱۰ سبد غذایی،  هر بسته به ارزش سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال و ۱۲۰ بسته بهداشتی شامل ژل ضدعفونی کننده دست، محلول ضدعفونی کننده سطوح و ماسک بین معلولان این شهرستان توزیع شد.
بهزیستی شیروان سه هزار و ۷۰۲ معلول را زیر پوشش دارد که از این تعداد ۴۷۱ نفر دچار اختلالات بینایی، ۱۹ نفر صوت و گفتار، ۹۰۵ نفر ذهنی، ۴۲۶ نفر شنوایی، هزار و ۴۷۰ نفر معلولان ذهنی و جسمی و ۵۱۱ نفر دچار اختلالات روانی هستند.

شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =