بازارچه دائمی صنایع‌دستی ایلام بازگشایی شد

ایلام - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان ایلام گفت: بازارچه دائمی صنایع‌دستی این استان که بدلیل شیوع کرونا تعطیل شده بود پس از ۲ ماه بازگشایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام، عبدالمالک شنبه‌زاده اظهار داشت: این بازارچه که از اسفندماه سال گذشته تعطیل شده بود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی فعالان این حوزه و تعیین ساعت کاری بازگشایی شد.

وی با بیان اینکه فعالان این حوزه آماده ارائه خدمت به مشتریان و تولید محصولات است، افزود: بازارچه دائمی صنایع‌دستی شهر ایلام دارای ۲۳ غرفه است و صنعتگران و هنرمندان عرضه کننده تولیدات در آن فعالیت دارند.

شنبه‌زاده یادآور شد: این تولیدات شامل انواع رشته‌های صنایع‌دستی و هنرهای سنتی از جمله گلیم ساده، گلیم نقش‌برجسته، چوب، سفال، سنگ‌تراشی، معرق، محرق ساقه گندم، زیورآلات، جاجیم و چیت‌بافی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام تصریح کرد: با توجه به بررسی‌های به عمل آمده از کارگاه‌های صنایع‌دستی آسیب دیده پیشنهاد شده است برای حمایت از فعالان این عرصه با پرداخت تسهیلات، خسارات ناشی از کرونا جبران شود.

شنبه‌زاده اضافه کرد: هم اکنون در این استان ۳۳ رشته صنایع‌دستی سنتی و هنری در قالب بیش از ۱۲۰ کارگاه با ۱۰ هزار صنعتگر فعال است.

استان ایلام یک هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی، طبیعی و گردشگری دارد که ۷۷۴ اثر آن تاکنون در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده که از این تعداد ۷۳۷ اثر تاریخی، ۲۴ اثر معنوی، ۶ اثر طبیعی و هفت اثر نیز مکان رویداد دفاع مقدس است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =