استارتاپ‌ها به ساماندهی بازار اجاره کمک می‌کنند

پیشرفت تکنولوژی و توسعه تجارت الکترونیک در ایران و سراسر جهان باعث گردیده بسیاری از کسب و کارهای سنتی با شکل نوینی در دنیا ظاهر شوند، استارتاپ ها نیز آن دسته از گروه ها یا شرکت هایی هستند که با استفاده از دانش آموختگان نخبه و تبدیل ایده های خلاقانه به عمل باعث شده اند شکل متعادل تری از بازار شکل گیرد. در حوزه صنعت گردشگری نیز بسیاری از استارتاپ ها نقش فعالی بازی میکنند که در ادامه به بررسی آنها در بازار اجاره ویلا می پردازیم.

اجار ویلا در ایران بخصوص در شمال کشور از زمان های گذشته علاقه مندان زیادی داشته است، بسیاری از مسافرین و گردشگران که توانایی خرید ویلا را ندارند برای تعطیلات خود به همراه خانواده اقدام به اجاره ویلا و کلبه های جنگلی برای یک یا چند شب نمایند.عموما برای اجاره یک ویلا، مسافرین بصورت حضوری به افراد شخصی و واسطه در محل مراجعه نموده یا از طریق آگهی های مختلف اقدام به رزرو مینمودند، این موضوع باعث می گردید بسیاری مورد سو استفاده مالی قرار  گیرند یا اینکه قدرت انتخاب زیادی نداشته باشند و مجبور شوند از میان چند گزینه محدود یکی را انتخاب نمایند که در نهایت به نارضایتی بیشتر از سفر منجر می گردید. این موضوع و خلع ناشی از نبود یک چهارچوب مشخص در ساماندهی این بازار سبب گردید استارتاپ های مختلفی برای بهبود شرایط وارد این حوزه شوند که میتوان به یکی از فعال ترین انها به اسم میهمان شو اشاره نمود. سایت میهمان شو با دعوت از میزبانان مختلف سعی نموده انها را ترغیب کند تا خدمات اجاره ویلا را از طریق این سایت به مسافرین ارائه کنند. میزبانان با درج اطلاعات کامل ویلاهای خود شامل تصاویر مختلف، توضیحات جامع در مورد امکانات رفاهی و موقعیت ویلا، قوانین ورود و خروج و جزئیات دقیق قیمتی در تاریخ های مختلف و تقویم رزرو به منظور اطلاع میهمانان از پر یا خالی بودن ویلا و اقامتگاه سعی می کنند تصویر دقیق تری از ویلا را برای مسافرین ایجاد. همچنین سایت میهمان شو ضمن نظارت دقیق بر روی اطلاعات وارده و تصدیق هویت میزبانان با ایجاد بخشی تحت عنوان نظرات دیگر میهمانان کمک میکند تا افراد جدید از تجربه دیگر مسافرینی که در آن ویلا اقامت داشته اند مطلع شده و تصمیم بهتری بگیرند.

از دیگر خدماتی که استارتاپ میهمان شو برای میهمانان ارائه میدهد میتوان به نقش چشم گیر سایت در جلوگیری از کلاهبرداری اشاره نمود. کلیه وجوه پرداختی توسط میهمانان چه بصورت کامل و چه پیش پرداخت توسط سایت گارانتی و ضمانت می گردد و میهمان شو تا لحظه ورود میهمان و دریافت کلید و استقرار طبق قوانین مندرج در سایت مسئول وجوه دریافتی بوده و کلیه تسویه ها را خود با میزبان انجام میدهد مگر در مواردی که بخشی از مبلغ بصورت پس پرداخت باشد. با این رویکرد میهمانان دغدغه ای از بابت پرداخت ها نخواهند داشت. همچنین تعدد بالای ویلا و اقامتگاه ها در سایت میهمان شو باعث گردیده یک محیط رقابتی میان میزبانان شکل گیرد و به دلیل قدرت انتخاب بالا برای میهمانان قیمت ها متعادل تر گردد.

اگر بخواهیم نگاهی دقیق تر به این سایت داشته باشیم بد نیست به سه منطقه شمالی، میانی نزدیک تهران و جنوب ایران همانند جزیره زیبای کیش نگاهی داشته باشیم، این سایت در تمامی شهرهای شمالی ایران ویلا و اقامتگاه های مختلفی دارد، یکی از مناطق پرطرفدار رامسر است که با داشتن جاذبه های گردشگری زیاد و طبیعت منحصر به فرد همیشه مورد توجه بوده است، برای اقامت و اجاره ویلا در رامسر بیش از یکصد انتخاب متنوع وجود دارد که میتوان به ویلاهای استخردار، ساحلی، جنگلی و امکاناتی همچون سونا، جکوزی و میز بیلیارد اشاره نمود  اگر کمی پایین تر بیاییم و در نزدیکی های تهران و استان البرز منطقه ای خوش آب و هوا به اسم کردان وجود دارد که عموما تهرانی ها ترجیح میدهند آخر هفته های خود سری به این منطقه بزنند، برای اجاره ویلا در کردان با یک قیمت مناسب بهتر است حتما از فیلترهای بالای این سایت استفاده کرد، این فیلترها باعث میشوند با محدود کردن تاریخ ورود و خروج، قیمت و امکانات مد نظر بتوان انتخاب مناسب تری رقم زد. تنوع ویلا در کردان در این سایت آنقدر بالا است که برای هر بودجه و سلیقه حتما موردی وجود دارد. در نهایت برای برسی نهایی با ورود به سایت میهمان شو و انتخاب شهر کیش به این منطقه نگاهی می اندازیم، در نگاه اول متوجه میشویم که در جزیره کیش علاوه بر ویلا، سوئیت های مختلف نیز برای اجاره و رزرو آنلاین وجود دارد، از قیمت های ارزان تا لوکس در این سایت به چشم میخورد. برای اجاره ویلا در کیش و سایر نقاط ایران در نهایت بعد از بررسی و انتخاب میتوان درخواست رزرو را به میزبان بصورت کاملا انلاین ارسال و پس از تایید وی مبلغ را پرداخت و رزرو را قطعی نمود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =