۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۱۲
کد خبرنگار: 2105
کد خبر: 83794275
۰ نفر

برچسب‌ها

چهار صیاد متخلف در سقز دستگیر شدند

سنندج- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست سقز گفت: در پی گشت و کنترل ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان چهار متخلف شکار و صید دستگیر شدند.

فرهاد سیف عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با هوشیاری محیط بانان این شهرستان در رودخانه آدینان چهار متخلف که اقدام به صید ماهی کرده بودند، دستگیر شدند.

وی اضافه کرد: از این متخلفان سه رشته تور صیدی، چهار عدد قلاب لانسر، ۱۱ قطعه ماهی، یک قطعه سهره طلایی و یک قفس کشف و توقیف  و توسط واحد حقوقی این اداره صورتجلسه  و به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

 رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سقز یادآور شد:بهار فصل تخمگذاری و تخم ریزی آبزیان بوده و ضروری است که همگی با مشارکت آگاهانه برای تجدید نسل و ترمیم جمعیت از دست رفته این آبزیان، نهایت حفاظت و صیانت را از این زسیتمندان داشته باشیم.

کردستان دارای پنج منطقه حفاظت شده شامل منطقه چلچمه و سارال، منطقه حفاظت شده بیجار با وسعت ۳۲ هزار هکتار، منطقه بدر و پریشان قروه با وسعت ۴۳ هزار هکتار، منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان با وسعت ۵۷ هزار هکتار و منطقه عبدالرزاق سقز با وسعت ۳۹ هزار هکتار و پناهگاه حیات وحش زریوار با وسعت سه هزار هکتار و چندین منطقه شکار ممنوع است که این استان را در زمره منحصربفرد ترین نقاط کشور به لحاظ تنوع گونه های جانوری و گیاهی قرار داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =