سه کشتارگاه دام در استان قزوین فعالیت می‌کنند

قزوین – ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: هم اینک سه کشتارگاه صنعتی و نیمه صنعتی در استان تحت نظارت اداره کل دامپزشکی برای کشتار و عرضه یک هزار و ۷۲۰ راس دام در هر روز اقدام می‌کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان، فاطمه خمسه روز چهارشنبه در بازدید هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین از یک واحد کشتارگاه صنعتی دام در شهرستان بوئین زهرا، افزود: از این تعداد کشتارگاه، ۲ واحد کشتار صنعتی در شهرستان بوئین زهرا و آبیک و یک واحد نیمه صنعتی در شهرستان تاکستان فعالیت دارند.

وی افزود: این واحدهای صنعتی روزانه یک هزار و ۲۰۰ رأس دام سبک و ۳۰۰ رأس دام سنگین و واحد نیمه صنعتی کشتارگاه استان نیز روزانه ۲۰ رأس دام سنگین و ۲۰۰ رأس دام سبک را کشتار و عرضه می‌کنند.

خمسه یاد آور شد : در حال حاضر سالانه ۲۸ هزار تن گوشت قرمز در استان قزوین تولید می‌شود که نقش موثری در تامین نیاز استان و کشور ایفا می‌کند.

کشتارگاه صنعتی دام شرکت قزوین دشت بره در زمینی به مساحتی ۵۰ هزار متر مربع و ۱۶ هزار و ۴۳۰ متر مربع زیر بنا احداث شده است.

این واحد تولیدی،  دومین کشتارگاه صنعتی دام استان است که در تیپ یک طراحی و اجرا شده و موقعیت مکانی و خدمات رسانی به مناطق مختلف استان و نزدیکی به میدان عرضه دام از مهمترین مزایای این واحد تولیدی است.
در این بازدید عیسی قبادی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و جمعی دیگر از مسوولان نیز حضور داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =