نابودی رژیم اشغالگر قدس با تشکیل امت واحده اسلامی ممکن است

تهران- ایرنا- دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: راه نابودی رژیم صهیونیستی و رژیم‌های غاصب، تشکیل امت واحده اسلامی است و شکل‌گیری این امت، نیازمند معماری جدید است.

به گزارش روز چهارشنبه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت‌الاسلام‌ حمید شهریاری در دومین روز کنگره بین‌المللی قدس شریف که به‌صورت زنده از فضای مجازی پخش شد، با بیان اینکه رژیم صهیونیستی همانند ویروس کرونا است که جهان را نابود می‌کند، گفت: رژیم صهیونیستی ساختار اصلی و متداول دموکراسی را زیر پا گذاشته است و به هیچ‌یک از معاهدات و قوانین بین‌المللی پایبند نیست.
وی خاطرنشان کرد: در روز قدس دنیای اسلام باید در مقابل این رژیم بایستد و این اتحاد با یک معماری جدید، قابل شکل گرفتن است. برای این کار باید ایدئولوژی اسلامی را مطرح کنیم، بیش از چهار دهه است که در ایران، انقلاب اسلامی صورت گرفته و گام‌هایی برداشته‌ شده است ولی اگر می‌خواهیم به جامعه اسلامی متحد برسیم باید ایده‌هایی را که در ذهن داریم، به مشارکت بگذاریم تا بتوانیم به پیروزی در آینده نزدیک دست پیدا کنیم.


دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ابراز داشت: معماری و ساختار جدید کمک می‌کند که باهم اتحاد داشته باشیم و این همان چیزی است که امام راحل در اوایل شکل‌گیری انقلاب اسلامی آن را از تمام مردم آزادی‌خواه جهان طلب می‌کرد.
شهریاری با بیان این‌که راه نابودی رژیم صهیونیستی و رژیم‌های غاصب، تشکیل امت واحده اسلامی است، گفت: شکل‌گیری این امت، نیازمند معماری جدید است و هرکسی باید در این امت اسلامی واحد، از ایده‌های امام خمینی (ره) پیروی کند. تفرقه‌ها را کنار بگذاریم و همه گروه‌ها و اقلیت‌ها در کنار هم حرکت و باید با هرگونه اقدامی که به‌عنوان جرم و جنایت در مقابل هر انسانی صورت می‌گیرد، مقابله کنیم.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان این‌که فلسطین موضوع مشترک امت اسلامی است، افزود: روز قدس روزی است که تمام مسلمان جهان در آن متحد می شوند و تمام جوامع اسلامی باید در مقابل ظلم‌های رژیم ستمگر قدس بایستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =