یک‌هزار و ۴۶۰ نفر از استان مرکزی به حج تمتع مشرف می‌شوند

اراک - ایرنا - مدیر حج و زیارت استان مرکزی گفت: یک‌هزار و ۴۶۰ نفر از دارندگان فیش ثبت‌نام در قالب ۱۰ کاروان امسال از این استان برای انجام مناسک حج تمتع به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

«وحید اسکندری» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: زائران حج تمتع استان مرکزی در قالب ۶ کاروان از کلانشهر اراک، ۲ کاروان از ساوه، یک کاروان از خمین و یک کاروان نیز به‌صورت مشترک از محلات و دلیجان به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

وی، کمترین قیمت حج امسال را ۳۴۵ میلیون ریال و بیشترین قیمت را ۴۰۴ میلیون ریال عنوان کرد و ادامه داد: حدود ۵۰ میلیون ریال از مجموع این قیمت در ازای سود ودیعه اولیه و هدیه سازمان حج و زیارت کسر می‌شود.

مدیر حج و زیارت استان مرکزی بیان کرد: ثبت نام اولیه حجاج استان مرکزی در سامانه از روز جمعه نهم اسفندماه پارسال آغاز و اوایل اردیبهشت ماه امسال نیز ثبت‌نام قطعی صورت گرفته است.

اسکندری اظهار داشت: با وجود شیوع ویروس کرونا احتمال لغو سفر حج تمتع امسال وجود دارد اما با این وجود حجاج باید آمادگی لازم را برای اعزام داشته باشند.

وی بیان کرد: ۲۲ کلاس آموزشی برای حجاج حج تمتع این استان برنامه‌ریزی شده که ۱۰ کلاس آن برای زائران مدینه قبل و ۱۲ کلاس نیز برای حجاج مدینه بعد است و تمامی این کلاس‌ها به صورت مجازی در حال برگزاری است.

اسکندری ادامه داد: اولین کاروان حج تمتع استان مرکزی ششم تیرماه همزمان با هفتم ذی القعده اعزام می‌شود و این سفر معنوی از ۲۸ تا ۳۵ روز طول می‌کشد.

سال گذشته هزار و ۴۵۰ نفر از استان مرکزی به حج تمتع اعزام شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha