پنج‌ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از سوی بانک توسعه تعاون استان مرکزی پرداخت شد

اراک - ایرنا - مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان مرکزی گفت: پنج‌هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از سوی این بانک پارسال در بخش‌های مختلف به متقاضیان پرداخت شده است.

«علی وفایی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:  پرداخت این میزان تسهیلات بانکی به متقاضیان نسبت به مدت مشابه قبل آن ۱۰۰ درصد افزایش دارد.

وی بیان کرد: ۵۰۰ میلیارد ریال از این تسهیلات در بخش بخش اشتغال پایدار روستایی پرداخت شده که رقم پرداختی در این بخش نسبت به مدت مشابه قبل آن ۱۲۰ درصد رشد داشته است.
مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان مرکزی ادامه داد: ۲۵ میلیارد ریال از تسهیلات این بانک پارسال به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، ۷۲ میلیارد ریال در بخش قرض الحسنه ازدواج، ۱۸۴ میلیارد ریال به سیل‌زدگان و ۵۲۰ میلیارد ریال در قالب تبصره ۱۸ به بخش های صنعت ،کشاورزی و گردشگری پرداخت شده است.

وفایی تصریح کرد: ۷۸ درصد تسهیلات بانک توسعه تعاون در استان مرکزی نیز در سال گذشته به بخش تعاون پرداخت شده که این رقم قابل توجه است.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: بانک توسعه تعاون در استان مرکزی آمادگی دارد به شرکت‌های تعاونی دارویی تسهیلات ویژه مقابله با کرونا پرداخت کند و در این خصوص این شرکت‌ها می‌توانند با مراجعه به ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعی و اخذ معرفی‌نامه، از مزایای تسهیلات ویژه این بانک برای افزایش تولیدات خود استفاده کنند.

بانک توسعه تعاون به عنوان یک بانک ۱۰۰ درصد دولتی در راستای حمایت از بخش تعاون کشور برای نیل به تحقق سهم ۲۰ درصدی حوزه تعاون در اقتصاد در سال ۸۸ و مطابق با سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی شکل گرفته است و مطابق اساس‌نامه، ۷۰ درصد خدمات این بانک مختص بخش تعاون و ۳۰ درصد برای سایر بخش‌ها است.
بانک توسعه تعاون در استان مرکزی دارای ۱۱ شعبه و سه باجه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha