۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۹:۴۰
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 83794108
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای زنجان گرم می‌شود

زنجان - ایرنا - کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: هوای گرم از روز پنجشنبه /یکم خرداد ماه/ بر این استان حاکم می‌شود.

حسین سلطانی، روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان دمای هوای این استان تا پایان روز شنبه / سوم خرداد ماه/ در طارم به ۳۷ درجه سانتیگراد و در دیگر مناطق استان نیز به ۳۰ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

وی اظهار داشت: امروز آسمان زنجان قسمتی ابری و در برخی مناطق نیز بارش باران، وقوع رعد و برق و احتمال ریزش تگرگ را شاهد خواهیم بود و فردا /پنجشنبه/ احتمال ناپایداری هوا وجود دارد.

سلطانی به کمینه و بیشینه دمای رخ داده در ایستگاه‌های هواشناسی استان در ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و افزود: طی مدت یاد شده میزان دمای هوا در خیرآباد ۱۰ و ۲۳، صائین قلعه ۱۰ و ۲۵، خرمدره ۱۰ و ۲۳، زنجان ۱۰ و ۲۶، ابهر ۱۰ و ۲۴، سجاس ۱۰ و ۲۶، گرماب ۱۰ و ۲۷، قیدار ۱۱ و ۲۴، فرودگاه زنجان ۱۱ و ۲۴، دانشگاه زنجان ۱۱ و ۲۶، زرین‌رود ۱۲ و ۲۸، حلب ۱۲ و ۲۹، نیک‌پی ۱۲ و ۲۸، ماهنشان ۱۴ و ۲۸، آببر ۱۴ و ۲۸، چورزق ۱۵ و ۳۰ و گیلوان ۱۶ و ۳۰ درجه سانتیگراد ثبت شد.
وی دمای فعلی شهر زنجان را ۱۱ درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام کرد و اظهار داشت: میزان دمای هوای زنجان نسبت به روز گذشته در همین ساعت هفت درجه سانتیگراد کاهش نشان می دهد.    

در حال حاضر، استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز به طور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =