نگاهی به مهم‌ترین اخبار کرونایی قم - صبح چهارشنبه

قم - ایرنا - تعمیر ۵۰۰ منزل افراد بی‌بضاعت در مرحله سوم رزمایش همدلی، اعطای مرخصی به ۵۲ درصد از جمعیت کیفری ندامتگاه‌ها و قم از نظر کرونا در وضعیت عادی قرار نگرفته است،سرخط مهم‌ترین اخبار روز سه‌شنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه جاری استان قم درباره کرونا بود.

به‌مرحله مهار کامل کرونا نرسیدیم

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: هنوز ما در مرحله مدیریت و کنترل بیماری بوده و به‌مرحله مهار کامل ویروس کرونا نرسیده‌ایم.

محمدرضا قدیر در جلسه بررسی ویروس کرونا در استان قم افزود: شرایط هنوز عادی نشده و بزرگ‌ترین آفت عادی جلوه دادن شرایط است که باعث می‌شود، مردم فاصله گذاری فیزیکی را رعایت نکنند و تماس ها افزایش یابد.

تعمیر ۵۰۰ منزل افراد بی‌بضاعت در مرحله سوم رزمایش همدلی

مسئول بسیج سازندگی قم گفت: در قالب مرحله سوم رزمایش همدلی مومنانه به همت قرارگاه مردمی کریمه اهل بیت(ع)، سازمان بسیج سازندگی و کمیته امداد استان ۵۰۰ باب منزل افراد بی بضاعت و محروم با محوریت روستاهای قم تعمیر و مرمت می‌شود و ۵۰۰ جهیزیه به زوج های واجد شرایط اهدا می‌شود.

سرهنگ پاسدار محمود داوودآبادی، با اشاره به این که قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه علی ابن ابیطالب(ع) بیش از سه سال در بخش مرکزی و دهستان قمرود درحال فعالیت در عرصه‌های گوناگون خدمت رسانی است، افزود: تجربه موفق کار قرارگاهی در مبارزه با ویروس کرونا ما را بر آن داشت که در مرحله سوم رزمایش مذکور برای محرومیت زدایی و رسیدگی به مناطق محروم استان به ویژه دهستان‌های قنوات و قمرود از این تجربه و ظرفیت بهره گیری کنیم.

اعطای مرخصی به ۵۲ درصد از جمعیت کیفری ندامتگاه‌ها

رییس‌کل دادگستری قم گفت: در دوران مبارزه با ویروس کرونا ۵۲ درصد از جمعیت کیفری استان درقالب های گوناگون به مرخصی رفته‌اند.

حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری در جلسه شورای معاونان دادگستری استان قم افزود: دادستان قم و معاون وی با شیوع ویروس کرونا تلاش های بسیار موثری درباره مرخصی زندانیان انجام دادند که نتیجه این کوشش‌ها فراهم شدن فرصت برای مرخصی یا آزادی زندانیان بود.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =