بنیاد برکت ۱۰۲۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی در چهارمحال و بختیاری پرداخت کرد

شهرکرد- ایرنا- مجری طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت در چهارمحال و بختیاری گفت: این بنیاد تاکنون یک‌هزار و ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی در این استان پرداخت کرده است.

روان‌بخش رئیسیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: این میزان تسهیلات از مهرماه سال گذشته تاکنون به سه هزار نفر پرداخت شده است.

وی افزود: با پرداخت این میزان تسهیلات در مناطق روستایی چهارمحال و بختیاری زمینه اشتغال مستقیم چهار هزار و ۸۰۰ نفر فراهم شد.

رئیسیان تصریح کرد: از مجموع این تسهیلات، همزمان با شیوع ویروس کرونا از ابتدای اسفندماه سال گذشته تاکنون ۵۰۰ فقره تسهیلات به ارزش ۱۶۰ میلیارد ریال با اشتغال‌زایی ۸۰۰ نفر پرداخت شده است.

وی یادآور شد: تا پایان سال‌جاری تسهیلات مورد نیاز ۲ هزار طرح دیگر در چهارمحال و بختیاری با اشغال‌زایی حداقل سه هزار و ۲۰۰ نفر از سوی بنیاد برکت تامین و پرداخت می‌شود.

مجری طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت در چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: تسهیلات این بنیاد در مناطق هدف یعنی روستاهای استان با کارمزد چهار درصد پرداخت می‌شود.

رئیسیان گفت: پرداخت این تسهیلات مربوط به تمامی رشته‌های مرتبط با مشاغل خُرد و خانگی با سقف ۴۰۰ میلیون ریال است.

به گزارش ایرنا، پرداخت تسهیلات مرتبط با طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت در چهارمحال و بختیاری باعث افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری، رونق اقتصادی و بازگشت روستاییان از شهرها به روستاها (مهاجرت معکوس) شده است.

ویروس کرونا یا کووید ۱۹ به بیشتر کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =