استاندار زنجان: انعکاس خدمات انجام شده در گرو ارتباط مدیران با رسانه‌ها است

زنجان – ایرنا – استاندار زنجان گفت: انعکاس خدمات انجام شده در گرو ارتباط مدیران با رسانه‌ها است و حل این مشکل هم نیازمند اعتبار نیست.

فتح الله حقیقی شامگاه سه شنبه در هماییش روز ارتباطات و روابط عمومی، جایگاه روابط عمومی و اطلاع رسانی را مهم و حساس توصیف کرد و افزود: امروز استان زنجان در شاخص های مختلفی همچون بهبود فضای کسب و کار در رتبه سوم کشور، در نرخ مشارکت اقتصادی با ۴۹.۹ درصدر در رتبه دوم کشور، در میزان حجم سرمایه گذاری های خارجی در رتبه نخست کشور قرار دارد ولی این موفقیت ها چنان که باید در جامعه حس نمی شود.

وی ادامه داد: افزایش تعداد بیمه شدگان اجباری در استان و رشد اشتغالزایی خالص، کاهش مقرری بگیران بیمه بیکاری و حل مشکل واحدهای تولیدی و صنعتی مهمی همچون ایران ترانسفو و نخ تایر از دیگر موفقیت هایی است که طی یک سال گذشته در استان حاصل شده  ولی این اقدامات در جامعه محسوس نیست.

حقیقی به وضعیت مطلوب امنیت در زنجان و نیز برگزاری انتخابات سالم در این استان اشاره کرد و گفت: برای انعکاس مطلوب دستاوردها و اقدامات انجام شده، باید رابطه بین مناسب بین مدیران، روابط عمومی ها و رسانه ها شکل بگیرد.

استاندار زنجان با بیان اینکه اطلاع رسانی، مساله و اعتقاد قلبی مدیران باید باشد، گفت: یکی از مصداق های تکریم شهروندان از سوی مدیران، ارتباط با رسانه ها است.

وی به ضرورت تقویت جایگاه روابط عمومی ها و حضور مسوولان روابط عمومی در جلسات شورای معاونین سازمان ها و دستگاههای اجرایی اشاره کرد و افزود: تامین امکانات سخت افزاری برای روابط عمومی ها نیز لازم است از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در دستور قرار گیرد.

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود از ۱۵هزار نمونه گیری برای غربالگری بیماری کرونا در استان خبر داد و افزود: با کنترل مستمر شیوع ویروس کرونا در استان، ضریب اشغال تخت بیمارستان های استان به بیش از ۳۰ درصد نرسید.

نماینده ولی فقیه در استان و امام زنجان نیز در این همایش، روابط عمومی را یک علم و هنر برشمرد و گفت: اطلاع رسانی در تنظیم ارتباطات و ایجاد اعتماد در جامعه نقش مهمی دارد.

حجت الاسلام علی خاتمی افزود: هر چه اطلاع رسانی دقیق و درست باشد، روحیه امید و دلگرمی هم در جامعه بیشتر می شود.

وی با بیان اینکه صداقت باید پایه کار روابط عمومی ها باشد، گفت: پرهیز از مبالغه و نیز دوری از سیاه‌نمایی و انعکاس مناسب رویدادها باید دغدغه اصلی باشد.

امام جمعه زنجان عملکرد اصحاب رسانه در استان را منصفانه توصیف کرد و اظهار داشت: در ایام شیوع ویروس کرونا، رسانه ها به ویژه در فضای مجازی عملکرد خوبی داشتند.

در این همایش شماری از مسوولان روابط عمومی دستگاه های اجرایی عدم وجود جایگاه مناسب برای روابط عمومی ها در چارت سازمانی، لزوم استخدام نیروهای تحصیل کرده برای روابط عمومی ها، ضرورت تامین امکانات سخت افزاری برای روابط عمومی ها و لزوم حرکت به سمت روابط عمومی سرآمد و هوشمند را از دغددغه ها و نیازهای این حوزه در استان عنوان کردند.

در این همایش از روابط عمومی های ۱۵ دستگاه اجرایی که عملکرد مطلوبی طی یک سال گذشته بر اساس شاخص‌های ارزیابی داشتند، تجلیل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =