۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۰۰
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83794027
۱۴ نفر

برچسب‌ها

پویش نقاشی روز قدس ویژه دانش آموزان در البرز

کرج – ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرزگفت: پویش نقاشی روز قدس برای دانش آموزان این استان با شعار" قدس قلب من است ، با مقاومت به خانه ات برگرد" آغاز شد.

فرشته فهمیده روزچهارشنبه درگفت و گو با ایرنا اظهارداشت: این پویش به مناسبت روز قدس برای حمایت ازکودکان فلسطینی ازسوی حوزه بسیج دانش آموزی استان البرز پیش بینی واجرایی شد.

وی با اشاره به اینکه هرسال درآخرین جمعه ماه مبارک رمضان راهپیمایی روز قدس درچهارگوشه ایران اسلامی با حضور همه اقشار به ویژه دانش آموزان برگزارمی شد،خاطرنشان کرد: امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا این راهپیمایی برگزارنمی شود لذا دانش آموزان البرز با بهره گیری ازهنرقلم حمایت خود را از کودکان فلسطینی اعلام می کنند.

وی بیان داشت: این پویش با هدف ایجاد روحیه نشاط و حماسه دانش آموزی با محوریت حمایت از ملت مظلوم فلسطین، ایجاد تقویت و حفظ روحیه دشمن ستیزی دربین دانش آموزان، ایجاد میدانی برای نقش آفرینی دانش آموزان در راستای استکبار ستیزی و تقویت بیداری اسلامی و بستری برای تعامل دانش آموزان در سطح ملی و فراملی با محوریت بیداری اسلامی تدارک دیده شده است.

فهمیده  تصریح کرد: دانش آموزان البرزی دراین پویش اظهارنظرهای خود را درخصوص نامشروع بودن مهاجرت یهودیان به فلسطین و جنایت های رژیم صهیونیستی واشغال بیش از ۶۸ سال فلسطین را به زبان هنرنقاشی اعلام کنند.

وی با بیان اینکه پویش نقاشی روز قدس درفضای مجازی حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی البرزنیزفراخوان شده است، یادآورشد: دراین حرکت فرهنگی ازدانش آموزان خواسته شده تا به صورت خلاقانه روز قدس و پیام قدس را در قالب نقاشی به تصویربکشند.

فهمیده ادامه داد: دراین اقدام دانش آموزان حمایت وهمدردی خود را از مردم فلسطین حتی درشرایط کرونایی که درجامعه حاکم است را نشان می دهند زیرا همانگونه که امام راحل فرمودند: روز قدس روز اسلام است.

وی عنوان کرد: با توجه به ضرورت گرامیداشت روزجهانی قدس و محو اسراییل و صهیونیست‌ها به عنوان فلسفه اصلی انقلاب اسلامی، این موضوع در فضای مجازی استان دنبال می‌شود. 

معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرزبا اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب درروز جمعه به مناسبت روز قدس گفت: گزیده هایی ازمتن سخنرانی رهبر معظم انقلاب نیزدرفضای مجازی درعید فطرانعکاس داده می شود.

وی تاکید کرد: دانش آموزان علاقمند به شرکت دراین پویش ، نقاشی های خود را به معاونت پرورشی و فرهنگی نواحی و مناطق هشتگانه آموزش و پرورش البرز و یا مدارس محل تحصیل خود تحویل دهند.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموزدارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =