رژیم صهیونیستی ساختار متداول دموکراسی را زیر پا گذاشته‌است

قم-ایرنا- رییس مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: رژیم صهیونیستی ساختار اصلی و متداول دموکراسی را زیر پا گذاشته‌است و به هیچ‌یک از معاهدات و قوانین بین‌المللی پایبند نیست.

"حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمید شهریاری" عصر سه‌شنبه دومین روز کنگره بین‌المللی قدس شریف که به‌صورت زنده از فضای مجازی پخش شد، اضافه کرد: رژیم صهیونیستی مثل ویروس کرونا است که جهان را نابود می‌کند. در روز قدس دنیای اسلام باید در مقابل این رژیم بایستند و این اتحاد با یک معماری جدید، قابل شکل گرفتن است.

وی ادامه داد: برای این کار باید ایدئولوژی اسلامی را مطرح کنیم، بیش از چهار دهه است که درایران، انقلاب اسلامی صورت گرفته و گام‌هایی برداشته ‌شده‌است ولی اگر می‌خواهیم به جامعه اسلامی متحد برسیم باید ایده‌هایی که در ذهن داریم را به مشارکت بگذاریم تا بتوانیم به پیروزی درآینده نزدیک برسیم.

وی ابراز داشت: این معماری و ساختار جدید کمک می‌کند که باهم اتحاد داشته باشیم و این همان چیزی است که امام راحل در اوایل شکل‌گیری انقلاب اسلامی آن را از تمام مردم آزادی‌خواه جهان طلب می‌کردند.

شهریاری با بیان این‌که راه نابودی اسرائیل و رژیم‌های غاصب، تشکیل امت واحده اسلامی است، گفت: شکل‌گیری این امت، نیازمند معماری جدید است.

رییس مجمع تقریب مذاهب اسلامی عنوان کرد: هرکسی باید در این امت اسلامی واحد از ایده‌های امام راحل تبعیت کند، تفرقه‌ها را کنار بگذاریم و همه گروه‌ها و اقلیت‌ها باید درکنار هم حرکت کنند و در بخش سوم لازم می‌دانم که بگویم باید با هرگونه اقدامی که به‌عنوان جرم و جنایت در مقابل هر انسانی صورت می‌گیرد، مقابله کنیم.

وی  در پایان با بیان این‌که فلسطین موضوع مشترک امت اسلامی است، اظهار داشت: روز قدس روزی است که تمام مسلمان جهان در آن اتحاد پیداکرده و تمام جوامع اسلامی باید در مقابل ظلم‌های رژیم ستمگر قدس بایستند.

کنگره بین‌المللی قدس شریف با حضور سخنرانانی از ۱۸ کشور به صورت مجازی در روزهای ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت مصادف با ۲۴ و ۲۵ رمضان برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =