شهرداری تهران: تمامی مسیل ها و کانال های عبور آب باز است

تهران- ایرنا- مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران در پی بارندگی شدید امشب اطمینان خاطر داد: تمامی مسیل ها و کانال های عبور آب پایتخت باز بوده و کار هدایت تجمع آب در خیابان در حال انجام است.

اصغر عطایی شامگاه سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ساعتی پیش توده ابری از غرب تهران وارد شهر شد و بارش باران بیشتر مناطق غربی تهران را درگیر خود کرد.

وی ادامه داد: حجم باران به نسبت زمان بارش بسیار زیاد بود و این موضوع موجب شد که در برخی خیابان ها که حالت گودتری دارد آب ماندگی ایجاد شود.

به گفته عطایی، در برخی مناطق از جمله ولی عصر و فاطمی تجمع آب و نه آب گرفتگی داشتیم چراکه پروسه هدایت آب به سمت نهر و جوی کنار خیابان  کمی زمان می برد اما اکنون از تجمع آب کاسته شده است.

این مقام مسئول افزود: عوامل فنی به همراه نیروهای خدمات شهری نقاط تجمع آب را توسط دوربین ها احصا و نقاطی که تجمع آب در آن بیشتر است را با زدن نهرهای فرعی هدایت می کنند.

عطایی با بیان اینکه نیروهای خدمات شهری اکنون فعال هستند و هیچ نهر و کانال آبی در تهران نگرفته است، خاطرنشان کرد: ۵۳۰ کیلومتر مسیل اصلی و ۱۰ هزار کیلومتر نهر و کانال فرعی تهران به صورت مستمر لایروبی می شود و جای هیچ نگرانی نیست.


بر اساس اعلام سازمان هواشناسی تهران، آسمان این استان تا بعدازظهر چهارشنبه(۳۱ اردیبهشت) با بروز ناپایداری های جوی در بعضی ساعات بخصوص در ارتفاعات شاهد رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و کاهش نسبی دما خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =