فرمانده سپاه روح‌الله: شهرستان زرندیه در رزمایش کمک مومنانه پیشتاز است

ساوه- ایرنا- فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با تمجید از مدیریت ستادی هماهنگ، تلاش بارز گروههای جهادی و عملکرد بدون چشمداشت از مرکز استان در اجرای رزمایش کمک های مومنانه، اظهار کرد: شهرستان زرندیه در این خصوص رتبه نخست در سطح استان مرکزی را کسب کرد.

 سردار سرتیپ دوم پاسدار «محسن کریمی»  روز سه شنبه در اجرای مرحله سوم رزمایش کمک مومنانه شهرستان زرندیه، اظهار داشت: معنویت از مولفه های مهم قدرت جمهوری اسلامی است که در دوره های سخت انقلاب همه کاستی ها را در بخش های مختلف جبران و جلوه های بسیار زیبایی را ایجاد کرد.

وی افزود: فعالیت هایی که امروز برای مبارزه با کرونا از سوی گروه های مردمی،  مدافعان سلامت و گروه های جهادی شاهد هستیم ریشه در اعتقادات دینی و انقلابی ملت دارد و این تفاوت بارز جمهوری اسلامی با سایر کشورهای دیگر است.

فرمانده سپاه استان مرکزی گفت: نقش گروه های مردمی و جهادی در این روزها باعث شد بسیاری از تهدیدات ناشی از کرونا در کشور خنثی شود.

به گفته او، به دلیل وجود مردم با بصیرت، آگاه و مومن امروز شاهد سطح بالایی از امنیت در کشور هستیم که با دیدگاه مادیگرایانه تفاوت های چشمگیری دارد.

سردار کریمی اظهار کرد: صحنه های زیبای این روزها و برگزاری باشکوه رزمایش کمک مومنانه بار دیگر رایحه دل انگیز دوران دفاع مقدس را زنده کرد و امروز باید این تلاش ها و اقدامات به بهترین شکل و هنرمندانه ترین صورت به رخ تمدن های غربی کشیده شود و به تعبیر مقام معظم رهبری، آوینی گونه باشد.

وی گفت: صحنه های زیبای مجاهدت های امروز باید برای افرادی که غرب و از آمریکا یک مدینه فاضله برای جوانان ما ترسیم می کنند،  به بهترین نحو نشان داده شود.

سردار کریمی افزود: کشوری چون ایران که تحت تحریم های ظالمانه قرار دارد و مورد تهاجم دشمنان است اینگونه ثبات بالای خود را به رخ تمدن های غربی کشید و در مقابل هم کشوری که به ظاهر ابرقدرت دنیاست از وضعیت وخیمی  رنج می برد.

امروز همچنین با حضور فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی آیین بهره برداری از پنج پروژه محرومیت زدایی بسیج سازندگی سپاه زرندیه برگزار شد.

سردار کریمی در این خصوص اظهار داشت: احداث ۱۶ واحد ساختمانی برای آسیب دیدگان بارش های ابتدای سال ۱۳۹۸ از جمله خانواده های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) توسط بسیج سازندگی سپاه زرندیه از مرداد ماه سال ۹۸ با اعتباری بالغ بر ۱۲ هزار میلیون ریال آغاز شد و امروز پنج واحد از این پروژه ها به بهره برداری رسید.


امام جمعه زرندیه نیز گفت: تهیه و توزیع هفت هزار بسته معیشتی در مرحله سوم رزمایش کمک مومنانه در سطح شهرستان انجام شد.

حجت الاسلام «حسین ابراهیمی» اظهار داشت: در شهرستان زرندیه همچون سایر نقاط کشور خیرین، صاحبان کارخانه ها و سایر اقشار مردم داوطلبانه به میدان آمدند و تا به امروز پنج هزار بسته معیشتی توسط ستاد انفاق مومنانه در چند مرحله توزیع و امروز نیز ۲ هزار بسته در میان خانواده های آسیب دیده توزیع شد.

وی گفت: این کمک ها با این نیت اهدا می گردد که مردم بدانند ملت، خیرین و مسئولان در کنار اقشار کم درآمد و آسیب دیدگان از کرونا هستند و از آنها حمایت خواهند کرد.

به گفته او مبلغ ۷۰۰ میلیون ریال کمک نقدی هم به حساب ستاد انفاق مومنانه شهرستان توسط خیرین واریز شده است که طبق برنامه ریزی ها قرار است در قالب تهیه گوشت برای عید سعید فطر میان تعدادی از خانواده ها توزیع شود.

شهرستان زرندیه دارای ۷۰ هزار نفر جمعیت با افزون بر ۳۲۰ واحد تولیدی و صنعتی است و از کانون های اصلی تولید پسته در استان مرکزی به شمار می آید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =