تفکیک سختگیرانه زباله در مجتمع آرادکوه آغاز شد

تهران_ ایرنا_ معاون پردازش و دفع سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از آغاز تفکیک زباله با پروتکل های سختگیرانه در مجتمع آرادکوه خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران؛ حسین حیدریان با اعلام این مطلب گفت: سازمان مدیریت پسماند از اوایل اسفندماه و در پی همه گیری ویروس کرونا، به منظور شکستن زنجیره ابتلا عملیات تفکیک را به صورت داوطلبانه تعطیل کرد.

وی افزود: عدم تفکیک پسماند در آرادکوه تا اواخر اردیبهشت ماه ادامه یافت اما با توجه به مضرات دفن بی رویه زباله مثل تولید شیرابه فراوان و تجمیع گازهای گلخانه ای که به لحاظ زیست محیطی برای منابع خاک و آب چالش اساسی است و همچنین هزینه های بالای دفن برای شهرداری تهران، تصمیم گرفتیم بر اساس پروتکل های سختگیرانه تفکیک پسماند را آغاز کنیم.

حیدریان با اشاره به مکاتبه سازمان پسماند با ستاد کرونای کلانشهر تهران که به تازگی صورت گرفته گفت: پس از مذاکرات و تشریح شرایط، مجوز بازگشایی خطوط تفکیک در آرادکوه از سوی ستاد مقابله با بحران کرونا صادر شد و به همین منظور دستورالعملی سختگیرانه برای آغاز فعالیت ها تهیه شد.

وی توضیح داد: بر اساس این پروتکل، همه چیز برای حفاظت از کارگران فعال در آرادکوه از تب سنجی در هنگام ورود، توزیع تجهیزات فردی-بهداشتی، رعایت فاصله گذاری و تونل ضدعفونی در ورودی و خروجی محل حضور کارگران به مرکز دیده شد. ضمن اینکه ما به صورت هفتگی بحث غربالگری را هم داریم که اگر علائمی در فردی مشاهده شد بلافاصله به مراجع درمانی اعزام شوند.

معاون پردازش و دفع سازمان مدیریت پسماند با بیان این مطلب که خوشبختانه از ابتدای همه گیری کرونا تاکنون هیچ مورد ابتلا به این ویروس را در میان کارگران نداشتیم، افزود: تا چند روز پیش تمامی پسماند شهر تهران به صورت مستقیم دفن می شد و این دفن در اسفندماه به بیش از ۷ هزار تن در روز رسیده بود، اما اکنون کار تفکیک به صورت محدود آغاز شده است.

وی اضافه کرد: ظرفیت مجتمع آرادکوه هشت خط و ۱۲۰۰ نیروی انسانی است که ما فعالیت را به صورت محدود در ۵ خط و حداکثر ۳۰۰ نفر آغاز کرده ایم.

مجتمع آرادکوه در جنوبی ترین منطقه پایتخت (کهریزک) واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =