مقاومت موثرترین روش در برابر اقدامات رژیم صهیونیستی است

قم-ایرنا- دستیار ویژه رییس مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران مقاومت و ایستادگی در برابر تجاوز صهیونیست‌ها را موثرترین عامل و روش بازدارنده برابر جنایات اسرائیل غاصب در منطقه می‌داند.

"حسین امیر عبداللهیان" عصر سه‌شنبه در دومین روز کنگره بین‌المللی قدس شریف که به صورت مجازی در دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزار شد، افزود: به‌صراحت می‌گوییم که ایران در کنار حمایت‌های معنوی از آرمان قدس، به مساعدت‌های مستشاری نظامی مردم فلسطین نیز کوتاهی نخواهد آمد.

وی اضافه کرد: دریک دهه اخیر مقاومت فلسطین روی پا خود ایستاده و به تهدیدهای رژیم صهیونیستی پاسخ داده است.

استاد دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه افزود: برای تعیین سرنوشت فلسطین باید سرشماری دقیقی از مردم این کشور صورت بگیرد.

امیر عبداللهیان گفت: صندوق‌ها و نهادهای بین‌المللی باید سرشماری دقیقی از مردم این کشور انجام داده و هزینه رفراندوم را متقبل شوند و دولت انتخابی نیز به‌عنوان نمایندگان برگزیده مردم درباره میهمانان ناخوانده در مناطق اشغالی تصمیم بگیرند.بنابراین مقاومت را درحال حاضر تنها راه مهمی می‌دانیم که باعمل به آن معضل بزرگ خاورمیانه حل می‌شود و غده سرطانی اسرائیل بر مبنای آن از بین رفته و تمام ساکنان واقعی این سرزمین به حقوق طبیعی خود می‌رسند.

وی بابیان این‌که حرکت های بزرگی در جهت حمایت از مردم فلسطین در سال‌های اخیر صورت گرفته است، گفت: جلسات و گفت وگوهایی که در این روزها در فضای مجازی در سطح بین‌المللی فراهم می‌شود، فرصتی را فراهم می‌کند که صدای مردم مظلوم فلسطین در سراسر جهان شنیده شود.

دستیار ویژه رییس مجلس یادآور شد: اندیشمندان بزرگی از سراسر جهان در مورد روز قدس صحبت و ایده‌های خود را برای مقابله با خطر رژیم صهیونیستی اعلام کرده‌اند.

امیر عبداللهیان در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: ایران طرح سیاسی را در سازمان ملل مطرح کرده و درنهایت جمهوری اسلامی ایران این ایده‌ها را به‌عنوان یک طرح سیاسی مورد کارشناسی قرار داده و طرح چهارماده ای کاملا دموکراتیک در سازمان ملل بر اساس آن به تصویب رسیده‌است.

وی عنوان کرد: طبق این طرح باید آوارگان فلسطینی به سرزمینی خود برگردند و درنتیجه رفراندوم یک دولت منتخب فلسطینی تشکیل شود و برای برگزاری رفراندوم طبعا نیازمند پول هستند و در طرح جمهوری اسلامی ایران پیش‌بینی‌شده که یک صندوق بین‌المللی تشکیل شود و کشورها کمک کنند.

کنگره بین‌المللی قدس شریف با حضور سخنرانانی از ۱۸ کشور به صورت مجازی در روزهای ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت مصادف با ۲۴ و ۲۵ رمضان برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =