فرماندار گناباد خواستار توجه بیشتر والدین به مسایل پرورشی کودکان شد

گناباد- ایرنا- فرماندار گناباد گفت: توجه به مسایل پرورشی کودکان و دانش‌آموزان در دوران شیوع کرونا یک دغدغه مهم است و خانواده ها و والدین باید با احساس مسوولیت بیشتری به این امر توجه داشته باشند.

حامد قربانی عصر سه‌شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش گناباد افزود: با توجه به تعطیلی مدارس در دوره شیوع کرونا آموزش دانش‌آموزان از طریق فضای مجازی انجام می‌شود و والدین باید اقدامات فرزندان خود را در این زمینه به طور مرتب رصد کنند.

وی ادامه داد: والدین باید به گونه‌ای به مقوله تعلیم و پرورش فرزندان خود اهتمام ورزند که تلاش‌های آموزش و پرورش بی اثر نشود.

فرماندار گناباد گفت: باید از ظرفیت اساتید حوزه روان شناسی و خانواده در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی برای کاهش آسیب‌های این بخش استفاده شود. 

وی افزود: آموزش و پرورش از ابتدای شیوع کرونا تاکنون اقدامات بسیار خوبی برای آموزش دانش‌آموزان انجام داده و با ابداعات موفق اجازه نداده است آموزش تعطیل شود.

قربانی ادامه داد: به رغم وضعیت قرمز شهرستان گناباد از نظر شیوع کرونا، بازگشایی مدارس این شهرستان در موعد مقرر طی چند روز گذشته انجام شد ولی حضور دانش‌آموزان در مدارس اختیاری است و فقط باید برای رفع اشکال در مدارس حاضر شوند. 

وی با اشاره به بازنشستگی ۱۸۷ نفر در آموزش و پرورش گناباد طی سالجاری خواستار استفاده از نیروهای مازاد دیگر دستگاه‌های احرایی در این بخش شد.

یک هزار و ۸۰۰ فرهنگی در ۱۰۳۱ کلاس درس در قالب ۲۷۴ مدرسه، تدریس ۱۸ هزار دانش‌آموز را در مناطق شهری و روستایی گناباد برعهده دارند.

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =