مقبره شهدای گمنام در بوستان شقایق منطقه ۱۹ احداث شد

تهران- ایرنا- شهردار منطقه ۱۹ تهران گفت: مراحل اجرایی پروژه احداث مقبره شهدای گمنام در منطقه ۱۹ به اتمام رسید.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، «علی توکلی» ضرورت اجرای این پروژه را زنده نگه داشتن یاد شهیدان دفاع مقدس و ارج نهادن به مقام والای آنها دانست.

وی گفت:  ساخت مقبره شهدا برای دو شهید گمنام که در بوستان شقایق به خاک سپرده شده اند در اولویت برنامه های عمرانی منطقه قرار گرفت و در حال حاضر نیز به پیشرفت فیزیکی ۱۰۰درصد رسیده است.  

به گفته وی، ۱۴ شهید گمنام دوران دفاع مقدس به این منطقه شهید پرور تعلق دارد و در همین راستا نیز طی سال‌های گذشته ۵ مقبره شهید در منطقه ۱۹ احداث شده که در هر کدام دو شهید گمنام آرمیده است.  

شهردار منطقه ۱۹ ادامه داد: دانشگاه فنی دخترانه شریعتی، دانشگاه یادگار امام (ره)، دانشگاه شاهد، بوستان گلریز ناحیه ۴ و پارک امام خمینی (ره) مکان هایی هستند که پیش از این مزین به مقبره شهدای گمنام شده اند.  

توکلی درباره روند اجرایی ساخت ششمین مقبره شهدا اظهار داشت: المان این مقبره آجر نما بوده و به شکل گنبدی در ابعاد ۶ در۶ و با ارتفاع ۴ متر احداث شده است.

منطقه ۱۹ در جنوب غربی شهر تهران قرار دارد؛ این منطقه ب‍‍ا وس‍‍عت‍‍ی برابر ۸۹٫۱۹ کی‍لومت‍ر مرب‍‍ع دارای ۵ ن‍‍احی‍ه و ۴۹ مح‍له است.

محله های شریعتی، خانی آباد، نعمت آباد، دولتخواه و شهید کاظمی از محله های مهم این منطقه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =