رییس ستاد بحران کشور : دیتاهای دستگاههای دارای خدمات مشابه تجمیع شود

تهران - ایرنا - رییس سازمان مدیریت بحران کشور در نشست مشترک با رییس و معاونین سازمان نقشه ‌برداری کشور خواستار تجمیع خدمات و اشتراک دیتاهای دستگاههای دارای خدمات مشابه در مدیریت مخاطرات شد.

به گزارش عصر سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور،«اسماعیل نجار» باتقدیراز رییس و مدیران سازمان نقشه‌برداری تاکید کرد: تداوم این نشست ها در تسریع همکاری های مشترک و نتیجه بخش بودن اقدامات تاثیر بسزایی دارد.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور افزود: امیدواریم با تشریک مساعی و بیان نظرات بتوانیم در نهایت به نقطه مشترک در زمینه رفع نا هماهنگی ها و پراکندگی اطلاعات که در کشور برسیم چراکه وجود اقدامات موازی در کشور به مدیریت واحد و اثربخشی مدیریت بحران لطمه وارد کرده است.

نجار با بیان اینکه اطلاعات آنجایی بکار می آید که درست، بهینه و به موقع بدست آمده و در جای مناسب بکارگیری شود ادامه داد: پیشنهاد می کنم با تشکیل جلسه کارشناسی مشترک بتوانیم اطلاعات جمع آوری شده و نحوه استفاده از آن را مدیریت بحران مشخص کنیم .

نجار تاکید کرد: توسط یک تیم مشترک از دو سازمان هزینه ها و امکانات مورد نیاز تاسیس یک مرکز پایش در دماوند را مورد مطالعات و برآورد کارشناسی قرار دهند تا بتوانیم این تجربه را در کشورهای همسایه با وضعیت مشابه و از جمله سازمان همکاری های اقتصادی اکو به اشتراک بگذاریم.

رییس سازمان مدیریت بحران کشوربه اهمیت داده های دقیق و مستند در حوادث طبیعی اشاره کرد و افزود: مطابق رهیافت های علمی و بازدید های میدانی بنده و تیم های اعزامی از سازمان مدیریت بحران کشور در سیل فروردین ماه ۹۸ مجموعا ۱۰ هزار واحد در کشور نیازمند بازسازی و نوسازی بود که این رقم با برآورد ۱۷۲ هزار واحد بار سنگینی را به دولت تحمیل کرد.

نجار تاکید کرد: حال آنکه اگر بخش اندکی از این تعهدات به هر دلیلی محقق نشود تا مدتها به عنوان یکی از نقاط ضعف و چالش های دولت از آن یاد می شود در حالی که اگر بتوانیم وضعیت فعلی روستا ها و شهر های کشور داشته باشیم می توان در زمان وقوع حادثه با انطباق واقعیت با آنچه رخداده است میزان خسارات را به نحو چشمگیری کاهش داد.

دبیر ستاد ملی پیشگیری، هماهنگی و عملیات پاسخ به بحران با بیان اینکه گاهی یک  اقدام کوچک اما بجا می تواند برکات بزرگی برای ما به ارمغان بیاورد اظهارداشت: مجموعا در کشور ۱۴۶ هزار کیلومتر رودخانه داریم که اگر در ابتدای این همکاری مشترک نقاط پرخطر شناسایی و از قبل به ما اعلام شود خسارات ناشی از سیلاب ها در کشور تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.

همچنین رییس و معاونان سازمان نقشه برداری کشور به تشریح عملکرد و قابلیت های این سازمان در زمینه مدیریت بحران پرداختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =