۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۲
کد خبرنگار: 2083
کد خبر: 83793777
۰ نفر

برچسب‌ها

خبرهای کوتاه کرونا استان سمنان در ۳۰ اردیبهشت

سمنان-ایرنا-وضعیت قرمز کرونا در مهدیشهر و وضعیت سفید آن در میامی و آرادان،بازگشایی آموزشگاه‌های آزاد هنری استان سمنان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اختراع دستگاه اندازه‌گیری هم زمان تب و اکسیژنِ خون با هدف تشخیص علائم کرونا توسط مخترع دانشگاه آزاد سمنان از جمله مهم ترین خبرهای مربوط به کرونا استان سمنان در روز سه شنبه ۳۰ اردیبهشت بود.

شیوع کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تا به حال نزدیک به پنج میلیون نفر را در جهان مبتلا کرده است، در ایران از ظهر دیروز ۲ هزار و ۱۱۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و جمع تعداد مبتلایان قطعی به این ویروس را به ۱۲۴ هزار و ۶۰۳ نفر نفر رساند. از این تعداد  تا به حال ۷ هزار و ۱۱۹ فوت کردند و ۹۷ هزار و ۱۷۳ نفر بهبود یافته اند.

از آغاز شیوع این ویروس در جهان، خبرهای مربوط به آن در صدر اخبار دنیا قرار دارد و  این ویروس با درنوردیدن بسیاری از کشورها،  مکان های عمومی زیادی را در شهرهای مختلف دنیا به تعطیلی کشانده است.

اخبار کوتاه کرونا استان سمنان در روزی که گذشت:

حبیب‌الله خجسته‌پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: زیرساخت‌های مناسب حوزه بهداشت و درمان حاصل از اجرای طرح تحول سلامت در دولت تدبیر و امید زمینه‌ساز مقابله مطلوب با شیوع کرونا در کشور است و زیرساخت‌های مطلوب حوزه بهداشت و درمان حاصل از اجرای طرح تحول سلامت در دولت تدبیر و امید است و اگر این طرح در دوره اول ریاست جمهوری دکتر روحانی با آن کیفیت اجرا نمی‌شد، امروز کشور در بحث مقابله با کرونا با ضعف ‌های زیادی مواجه بود.

*

جعفر جندقی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان در نشست شورای پدافند غیرعامل استان سمنان گفت: مهدیشهر تنها شهرستان تحت پوشش این دانشگاه در استان است که در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفته است و شهرستان آرادان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و نیز شهرستان میامی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در وضعیت سفید قرار گرفت.

*

فرشید فلاح مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: آموزشگاه‌های آزاد هنری استان سمنان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعیین شده به زودی بازگشایی خواهد شد و اماکن هنری دیگر مانند تماشاخانه ها،فرهنگسرا و محل تمرینات نمایش همچنان به علت پیشگیری از شیوع کرونا غیرفعال است.

*

رضا چمن رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شاهرود گفت: فعالیت‌های مختلف مانند فرهنگی و ورزشی باید به صورت تدریجی، منطقی و هوشمندانه در شرایط شیوع کرونا از سرگرفته شود و عادی‌سازی و کم شدن حساسیت خوب نیست، از طرفی نیز وسواس شدید مطلوب نیست، بنابراین با روشی هوشمندانه، منطقی و تدریجی فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی با همکاری تمام سازمان‌هایی که تاکنون پای کار بودند، از سرگرفته شود.


*

هادی کارگر شریف‌آباد رییس مرکز تحقیقات بهینه‌سازی انرژی و توسعه پایدار دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان گفت: دستگاه اندازه‌گیری هم زمان تب و اکسیژنِ خون، با هدف تشخیص علائم کرونا در افراد، در این دانشگاه و با اولویت اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت به تولید عمده می‌رسدو با توجه به نیاز کشور، فکر طراحی «دستگاه اندازه‌گیری هم زمان تب و اکسیژن خون» خلق شد و این ایده از سوی من و به همت مرکز تحقیقات بهینه سازی انرژی و توسعه پایدار دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان به مرحله اجرا درآمد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =