زیرکی دختربچه ۷ ساله، سارق حرفه‌ای را در مرودشت به دام انداخت

شیراز-ایرنا-فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت گفت: سارق حرفه‌ای درون خودرو با همکاری دختر بچه‌ای هفت ساله در این شهرستان شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ اسماعیل زراعتیان، سه‌شنبه بیان داشت: هنگام وقوع یک فقره سرقت درون خودرو در یکی از خیابان‌های شهر مرودشت، دختر بچه هفت ساله‌ای که شاهد این سرقت بود اقدام به فیلمبرداری از صحنه با گوشی تلفن همراه کرد و والدین وی پس از اطلاع از موضوع، فیلم این سرقت را در اختیار پلیس قرار دادند.

وی ادامه داد: ماموران دایره تجسس کلانتری ۱۱ انقلاب، با بررسی این فیلم، موفق به شناسایی سارق شدند و پس از هماهنگی با مرجع قضایی در یک عملیات غافلگیرانه سارق را دستگیر کردند و او برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت با اشاره به اینکه برقراری نظم و امنیت مطلوب در جامعه بدون همراهی و مشارکت آحاد مختلف جامعه امکان‌پذیر نیست، افزود: تک تک شهروندان از هر سن و جنس باید به اندازه توان خود در این امر مهم مشارکت جدی داشته باشند.

زراعتیان گفت: برای مشارکت در ایجاد نظم، امنیت و یاری رساندن به پلیس، به تجهیزات و امکانات خاصی نیاز نیست بلکه فقط کافی است همه ما نسبت به اتفاقات اطراف خودمان بی‌تفاوت نباشیم و با دیدن هر مورد غیر عادی و مشکوکی، بی‌درنگ ضوع را با پلیس در میان بگذاریم.

وی اضافه کرد: کاری که این دختر بچه هفت ساله انجام داد، نمونه بارزی از این همیاری، همکاری و مشارکت برای ایجاد امنیت است و ما به عنوان پلیس از توجه، هوشیاری و تیزبینی این همیار خردسال قدردانی می‌کنیم.

فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت از اقدام زیرکانه این کودک باهوش که همیار پلیس نیز هست با اهدای لوح سپاس و هدایایی تقدیر کرد و وی را به عنوان عضو پلیس افتخاری این شهرستان برگزید.

شهر مرودشت در فاصله ۴۵ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =