دانشگاه پیام نور سردشت در مسیر تبدیل به مرکز بین‌المللی

مهاباد - ایرنا - رییس دانشگاه پیام‌ نور آذربایجان‌غربی گفت: موضوع بین‌المللی شدن دانشگاه پیام‌نور سردشت در شورای گسترش وزارت علوم در حال بررسی بوده و نظر مساعدی هم در این خصوص وجود دارد.

کامران جباری روز چهارشنبه در حاشیه مراسم معارفه رییس جدید دانشگاه پیام نور سردشت در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: دانشگاه پیام‌نور سردشت در شرایط حاضر تحت عنوان «واحد» مطرح بوده که برای توسعه نیازمند تبدیل شدن به «مرکز» است.

وی بیان کرد: در این راستا موافقت‌های اولیه صورت گرفته و امیدواریم تا پایان امسال دانشگاه پیام نور واحد سردشت به مرکز تبدیل شود.

وی اظهارداشت: با تبدیل شدن این واحد به مرکز، این دانشگاه به عنوان مرکز بین‌المللی معرفی خواهد شد.

رییس دانشگاه پیام‌نور آذربایجان‌غربی گفت: با مرکز شدن این واحد همچنین هرسال تعدادی رشته‌های جدید نیز متناسب با بازار کار منطقه اضافه خواهد شد که البته این رشته‌ها بیشتر حول محور گردشگری و تجارت مرزی خواهد بود.

در این مراسم رسول رسولی به عنوان رییس جدید دانشگاه پیام نور سردشت معرفی و از تلاش‌ها و خدمات پنج ساله «عبدالرحیم جهان‌آرا» رییس سابق این دانشگاه تجلیل شد.

رسول رسولی متولد ۱۳۵۸ شهر ربط از توابع بخش مرکزی سردشت است که سابقه ۱۴ سال تدریس به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه و سه سال سابقه ریاست دانشگاه پیام‌نور پیرانشهر را در کارنامه خود دارد.

سردشت با جمعیت ۱۲۰ هزار نفر در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و هم مرز با شمال عراق است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها