۲هزار بسته معیشتی بین خانواده مددجویان کمیته امداد لردگان توزیع شد

شهرکرد- ایرنا- فرماندار لردگان از توزیع ۲ هزار بسته معیشتی بین مددجویان زیرپوشش کمیته امداد این شهرستان خبر داد.

ملک محمد قربانپور روز سه‌شنبه در آیین توزیع بسته‌های معیشتی بین خانواده مددجوی کمیته امداد در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ارزش هر بسته معیشتی چهار میلیون ریال است که با کمک آستان قدس رضوی تهیه و توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه توزیع ۱۰ هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان در ماه مبارک رمضان از برنامه‌های حمایتی از مددجویان است، گفت: توزیع بسته‌های معیشتی بین مددجویان زیرپوشش نهادهای حمایتی و اقشار آسیب دیده در راستای رزمایش مواسات و همدلی است.

به گفته وی، ۳۰ هزار نفر از جمعیت ۱۸۰ هزار نفری شهرستان لردگان زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دارند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمنیی(ره) چهارمحال و بختیاری نیز در این آیین افزود: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون ۳۱میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال در راستای تامین غذای گرم و سبدهای مواد غذایی از سوی مردم نوعدوست استان به کمیته امداد استان کمک شده است.

علی ملکپور به اجرای طرح اطعام مهدوی درماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: ۲۳ آشپزخانه مهدوی در استان راه اندازی شده است که تاکنون ۳۲ هزار پرس غذای گرم در این آشپزخانه‌ها با رعایت تمامی نکات بهداشتی پخت و با حفظ فاصله اجتماعی در بین نیازمندان استان تهیه و توزیع شده است.

وی از توزیع هشت هزار و ۳۳۵ بسته مواد غذایی شامل کالاهای اساسی از جمله برنج، روغن، گوشت مرغ و حبوبات با هزینه ۱۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال خبر داد.

شهرستان لردگان در فاصله ۱۶۰ کیلیومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال وبختیاری قرار دارد. 

به گزارش ایرنا، در بحران کرونا و تعطیلی برخی از مشاغل، تعدادی از خانواده‌ها دچار آسیب اقتصادی شدند و رهبر معظم انقلاب برای جبران آن دستور اجرای رزمایش کمک مومنانه را از روز نیمه شعبان صادر کردند.

ویروس کرونا یا کووید ۱۹ به بیشتر کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی شوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری ازشیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =