مشارکت دانشجویان جهادگر کردستان در رزمایش احسان

سنندج - ایرنا - دانشجویان جهادگر دانشگاه کردستان با هدف کمک به اقشار آسیب دیده از کرونا، رزمایش احسان دانشجویی برگزار کردند.

معین استانی جمعیت جوانان گام دوم انقلاب عصر  سه‌شنبه در مراسم آغاز بکار این رزمایش اظهار داشت: در این طرح یک هزار بسته حمایت معیشتی در ۶ شهرستان توزیع می‌شود.

مرتضی زلب افزود: بعد از انتشار بیانیه گام دوم انقلاب، قشری از جوانان برای تحقق بخشی از چشم انداز این بیانیه، جمعیت جوانان را راه اندازی کرده و در هر استان معینی برای آن تعیین شد که امروز این جمعیت برای مقابله با کرونا و کمک به معیشت مردم وارد عمل شده است.

وی با بیان اینکه در قالب رزمایش احسان دانشجویی ۳۰ هزار بسته حمایتی با مساعدت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در کشور توزیع می‌شود، تاکید کرد: از این میزان هزار بسته سهم کردستان است که کار توزیع آن از فردا آغاز خواهد شد.

معین استانی جمعیت جوانان گام دوم انقلاب با بیان اینکه شناسایی دقیق میدانی اقشار آسیب دیده از کرونا انجام شده است، افزود: ۳۰۰ بسته در بین خانواده های زندانیان نیازمند و بقیه در روستاهای مرحوم و مناطق حاشیه نشین شهرها توزیع می‌شود.

زلب اضافه کرد: روزشمار انسانیت برای جهادگران دانشجویی ۶۰ روز است که آغاز شده و دانشجویانی از اقوام مختلف از سراسر کشور به یاری مردم این استان شتافته‌اند که برگرفته از روحیه انقلابی و اسلامی و عصاره مکتب شهدا در خدمت به مردم است.

وی از این دانشجویان به عنوان خادمان بدون ادعا نام برد که سرشار از خدمت و ایثار هستند و یادآور شد: در مقابل مدعیان بدون خدمتی را داریم خسارت محض هستند و این وظیفه رسانه‌هاست تا این افراد را شناسایی و به مردم معرفی کنند.

توزیع ۱۲۰۰ بسته حمایتی با کمک خیرین

قائم مقام دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کردستان هم با بیان اینکه فعالیت‌های جهادگرانه قشر دانشجو از ۲۹ اسفند شکل گرفت، گفت: با مشارکت ناحیه بسیج دانشجویی استان و تشکل‌های دانشجویی جامعه اسلامی اقدامات موثری برای مقابله با کرونا رد قالب طرح هم عهد شهید سلیمانی در استان انجام شد.

سجاد مرتضی پور افزود: در هیمن زمینه ۳۵ هزار لیتر مواد ضدعفونی تهیه و در حومه شهرستان سنندج و دیگر شهرستانها توزیع شد.

وی با بیان اینکه تامین بسته‌های معیشتی در مرحله نخست کمک مومنانه در نیمه نخست ماه رمضان در دانشگاه کردستان انجام شد، اضافه کرد: در مرحله اول یک هزار و ۲۰۰ بسته با کمک خیرین دانشگاهی تهیه و در بین نیازمندان توزیع شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =