۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۰۸
کد خبرنگار: 1024
کد خبر: 83793739
۰ نفر

برچسب‌ها

عملیات اجرایی پردیس سینمایی شهر ساوه آغاز شد

ساوه - ایرنا - عملیات اجرایی مجتمع فرهنگی (پردیس سینمایی)، تجاری و مسکونی شهر ساوه با اعتبار ۶۱ میلیارد ریال از محل منابع دولت و شهرداری ساوه با حضور استاندار مرکزی آغاز شد.

«سیدعلی آقازاده» روز سه شنبه در آیین کلنگ زنی این مجتمع که در محله قاسم آباد شهر ساوه قرار دارد، اظهار داشت: احداث این مجموعه از جمله سینمای مدرن از نیاز و درخواست های مهم مردم شهرستان ساوه است که در آستانه عید سعید فطر وارد مرحله اجرا شد.

سیدعلی آقازاده افزود: با تلاشی های فراوان در سال‌های گذشته، زمین مورد نیاز این مجتمع تملک شد و امروز نیز پردیس سینمایی شامل سه سالن نمایش وارد مرحله ساخت می شود و امیدواریم تا یکسال آینده تکمیل شود.

استاندار مرکزی تاکید کرد: میزان اعتبار اختصاص یافته برای این پروژه فرهنگی، تجاری و مسکونی ۶۲ میلیارد ریال است که ناکافی استتلاش می کنیم در سال آینده از محل منابع دولتی و وزارت فرهنگ و ارشاد، کاستی های آن را برای شتاب در اجرا، جبران کنیم.

وی گفت: با همین میزان اعتبار نیز پیش بینی می کنیم بخش اعظم سفت کاری و نازک کاری آن تا سال آینده انجام شود.

شهردار ساوه نیز گفت: فاز نخست این مجموعه شامل سینما در زمینی به مساحت یک هزار و ۵۰۰ متر مربع با پیش بینی 62 میلیارد ریال اعتبار اجرا خواهد شد.

«سیدمهدی حسینی» از نیازهای اساسی شهر ساوهتوسعه زیرساخت‌های فرهنگی و احداث سینما است و برای تحقق چشم انداز توسعه این حوزه همه مسئولان و مدیران شهری با همفکری و همدلی تلاش خواهند کرد.

وی ادامه داد: با توجه به تراکم جمعیتی، وجود مناطق حاشیه نشین و تنوع قومیتی شهر ساوه و شرایط جغرافیایی این شهرستان،  توجه به مسائل فرهنگی در آن با احداث و تقویت زیرساخت‌ها امری ضروری است، لذا از آغاز دوره پنجم در اغلب جلسات رسمی و صحن شورا و همچنین زمان تدوین بودجه بر ضرورت تقویت و گسترش زیرساخت‌های فرهنگی در سطح شهر بویژه احداث سینما و سالن تئاتر تأکید شده تا این مطالبه به حق شهروندان تحقق یابد.

حسینی تصریح کرد: از سویی دیگر مجتمع‌های بزرگ چندمنظوره تجاری و فرهنگی از واقعیت‌های امروز زندگی‌ شهری در دنیا محسوب می‌شوند زیرا امکانات و تسهیلات بالای این مجتمع‌ها موجب ایجاد جذابیت خاص این مجموعه‌ها در بین شهروندان شده است.

وی افزود: امیدواریم با اقدامات و پیگیری‌های صورت گرفته به زودی شاهد احداث این زیرساخت فرهنگی در شهر ساوه باشیم و رضایتمندی شهروندان از برنامه‌های مورد پیگیری و اقدامات صورت گرفته از سوی مجموعه مدیریت شهری حاصل شود.

استاندار مرکزی در ادامه سفر به ساوه از کنارگذر شمالی در حال احداث، ۲ واحد صنعتی و تولیدی شهر صنعتی کاوه و گلخانه های شهر آوه بازدید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =