هزاران نیروی بهداشتی و درمانی در «طرح همدلی» به سراسر کشور اعزام شدند

تهران- ایرنا- رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی از اعزام هزاران نیروی بهداشتی و درمانی به نقاط مختلف کشور توسط بسیج جامعه پزشکی در طرح همدلی مشاوره‌های روانپزشکی برای آسیب‌دیدگان ناشی از کرونا خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه،   «ابراهیم متولیان» روز سه‌شنبه با اشاره به اقدامات بسیج جامعه پزشکی از زمان شیوع کرونا در کشور، اظهارداشت: ۷۵۱ پزشک متخصص، ۲۴۷۸ پزشک عمومی، ۷۲۵۷ پرستار و بهداشت‌کار و سایر تخصص‌ها را با همکاری وزارت بهداشت در دوران دوماهه کرونا به نقاط مختلف کشور اعزام کردیم.

رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور افزود: علاوه بر درمان‌هایی که در مراکز انجام می‌شد اعضای بسیج جامعه پزشکی نیز در طرح شهید رهنمون یک میلیون و ۳۰۰ هزار بیمار و افراد دچار مشکلات تنفسی را ویزیت کردند.

متولیان با اشاره به طرحی جدید به نام "طرح همدلی" که توسط بسیج جامعه پزشکی شروع شده است، تصریح کرد: در طرح همدلی مشاوره‌های روانپزشکی و روان‌شناختی برای آسیب‌دیدگان ناشی از کرونا شامل افرادی که عزیزان خود را در این مدت از دست داده‌اند و خانواده‌های مدافعان سلامتی که در این راه شهید شدند انجام می‌شود. این طرح از استان خراسان رضوی شروع شد و الان در تمام کشور در حال اجرا است.

وی ادامه داد: ۷۰۰ تیم در طرح شهید رهنمون داریم که این تیم‌ها گروه‌های کوچکتری را تشکیل داده‌اند و در کشور به مباحث روانشناختی و کمک به آسیب‌دیدگان روحی و روانی می‌پردازند؛ ما خانواده‌هایی که در دوران بیماری کرونا، فوتی داشته‌اند را شناسایی و شروع به ارائه مشاوره به آن‌ها کرده‌ایم؛ این طرح پس از فروکش کرونا نیز ادامه خواهد یافت.

رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور خاطرنشان کرد: همچنین در طرح همدلی به خانواده‌های کادر درمانی که در این مدت شهید شده‌اند نیز سرکشی و از آن‌ها دلجویی می‌کنیم. مشکلات این خانواده‌ها بررسی می‌شود و در صورتی که نیاز به کمک روحی یا مادی داشته باشند مشکلات آن‌ها پیگیری و رفع می‌شود.

متولیان اضافه کرد: از آنجا که به دلیل مشکل کرونا برای هیچ‌یک از این افراد فوت شده مراسم ختم برگزار نشد، در آینده و موقعیت مناسب‌تر که امکان برگزاری مراسم باشد، یک بزرگداشت کشوری برای این افراد برگزار خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha