کاظم جلالی به آمریکا درصورت نقض قوانین کشتی‌رانی هشدار داد

مسکو - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه اعلام کرد: هرگونه ممانعت یا مزاحمت احتمالی برای تردد کشتی‌های ایرانی از سوی آمریکا به منزله نقض فاحش قوانین کشتیرانی در آبهای آزاد و تهدید صلح و امنیت بین‌المللی است.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا، کاظم جلالی در رشته توییتی به زبان روسی درخصوص برخی شنیده‌ها در خصوص قصد دولت آمریکا برای ایجاد مزاحمت در مسیر تانکرهای ایرانی این مطلب را عنوان کرد.

وی گفت: نفتکش‌های ایران در چارچوب اصل مبادله تجارت آزاد و نیز تجارت قانونی و مشروع ایران با ونزوئلا در حال حرکت به سمت این کشور هستند.

جلالی ادامه داد: هرگونه ممانعت یا مزاحمت احتمالی برای تردد این کشتی‌ها از سوی دولت ایالات متحده آمریکا به منزله تحمیل قوانین ملی یک کشور به سایر کشورها و مغایر با اصول توافق شده بین‌المللی، نقض فاحش قوانین کشتیرانی در آبهای آزاد و تهدید صلح و امنیت بین‌المللی است.

به گفته وی، جمهوری اسلامی ایران بارها نشان داده است که در حراست و ‌ پاسداری از منافع و حیات ملی خود کاملا جدی و مصمم است بنابراین هرگونه ماجراجویی و اقدام احمقانه علیه شناورها و تانکرهای ایرانی در آبراه‌های بین‌المللی، بدون شک برای عاملین آن پشیمان کننده خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =