حامیان فلسطین در پاکستان بر تقویت جبهه ضدصهیونیستی تاکید کردند

اسلام آباد - ایرنا - شماری از گروههای سیاسی و مذهبی پاکستان در آستانه روز جهانی قدس ضمن تجدید عهد برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین، از ملت‌های منطقه و آزادیخواهان جهان خواستار تقویت جبهه مبارزه رژیم تروریست صهیونیستی شدند.

کنفرانس "حمایت از مظلومان" روز سه‌شنبه با شرکت رهبران ارشد احزاب سیاسی و مذهبی پاکستان، فعالان حقوق بشر و اصحاب رسانه در محل همایش‌های باشگاه خبرنگاران در اسلام آباد برگزار شد. 

سخنرانان در این گردهمایی برنقش مهم مسلمانان به ویژه کشورهای مطرح جهان اسلام جمهوری اسلامی ایران و پاکستان در حمایت از مقاومت مردم فلسطین در برابر جنایات و اقدامات ضدبشری رژیم غاصب اسراییل تاکید کردند. 

آنان تاکید کردند: نهضت مبارزه با اشغال سرزمین فلسطین و نابودی رژیم صهیونیستی باید با قدرت بیشتر ادامه یابد و این مبارزه باید با دفع توطئه اشغالگران برای محوسازی شناخت ملت فلسطین همراه باشد.

در این برنامه که از طرف گروه رسانه‌ای "سچ تی‌وی" پاکستان برگزار شد، نمایندگانی از احزاب مختلف سیاسی و مذهبی، فعالان مدنی؛ روزنامه‌نگاران ارشد حضور داشتند و سخنرانان با اشاره به مظلومیت مردم فلسطین به وضعیت نگران کننده در غزه در برابر جنایات رژیم غاصب اسرائیل، گفتند: امروز وظیفه اصلی مسلمانان جهان پیروی از افکار و رهنمودهای حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران در رسیدگی به مساله فلسطین و اقدام علیه جنایات رژیم اسراییل علیه این ملت مظلوم می‌باشد.

"قبله ایاز" رییس شورای ایدئولوژی اسلامی پاکستان عنوان مهمان ویژه در این کنفرانس گفت: صهیونیست‌ها امروز اشغالگری‌ خود را توسعه داده و ثابت کردند که سردمداران این رژیم غاصب همواره علیه مسلمانان به توطئه و اقدامات شیطانی خود ادامه می‌دهند. 

وی با تمجید از گروه‌های سیاسی و مذهبی در پاکستان در تقبیح جنایات رژیم صهیونیستی و تداوم همبستگی با مردم بی‌دفاع فلسطین، تاکید کرد که ما از تمام مسلمانان جهان خواهان همبستگی و حمایت آنان برای کمک به استرداد حقوق از دست رفته مردم مظلوم فلسطین, هستیم. 

رییس شبکه "سچ تی‌وی" پاکستان گفت: تمام گروههای مقاومت فلسطین در کنار مردم این کشور همواره اراده صهیونیست‌ها و دشمنان فلسطین را متزلزل کرده و ادامه این مقاومت موضوع رهایی مردم فلسطین ازدست اشغالگران غاصب را به ارمغان خواهد آورد. 

علامه "سید افتخار حسین نقوی" افزود: تهاجم نیروهای شیطانی به مبارزان فلسطینی بیانگر عصبانیت صهیونیست‌ها به دلیل قدرت محور مقاومت در برابر تمام برنامه‌های رژیم غاصب اسراییل و حامیان آن بوده که با شکست و نا اامیدی مواجه شده است. 

وی با ابراز نگرانی از وضعیت فعلی ناشی از شیوع ویروس کرونا در فلسطین و کشمیر، تاکید کرد: جهان اسلام و ملت‌های صلح دوست باید برای حقوق مسلمانان فلسطین و کشمیر بپاخیزند. 

"پیر نقشبندی" از شخصیت‌های برجسته جاعت اهل‌حدیث پاکستان نیز گفت با توجه به تحولات کنونی در خاورمیانه هیچ شکی در این موضوع نیست که توازن قدرت در نهایت به نفع ملت‌های منطقه از جمله مردم مظلوم فلسطین خواهد بود. 

شرکت کنندگان در این نشست با اعلام حمایت از محور مقاومت و ضمن ابراز همبستگی با ملت فلسطین، رویکرد ایالات متحده آمریکا و برخی از کشورهای عرب منطقه به منظور حمایت از اقدامات رژیم صهیونیستی را محکوم کردند. 

در قطعنامه پایانی همایش حمایت از مظلومان  اعلام شد, فلسطینی‌ها در ۷۲ سال قبل از سرزمین خود رانده شده و تاکنون از بازگشت به وطن خود که حق مشروع و قانونی آنان است، محروم هستند. تمام سرزمین فلسطین متعلق به مردم این کشور بوده و هیچ کسی حق ندارد ادعایی برای تصرف بخشی از خاک فلسطین و یا الحاق سایر بخش‌ها به این سرزمین را داشته باشد. 

شرکت کنندگان در این نشست تاکید کردند: برای حمایت از مردم فلسطین و همیاری با آنان از هیج اقدامی فروگذار نخواهند بود. 
آن‌ها همچنین افزودند: سکوت جامعه جهانی باعث ادامه اقدامات وحشیانه رژیم اشغالگر قدس علیه مردم فلسطین می‌شود.

آنان با ابراز نگرانی نسبت به شرایط وخیم ناشی از شیوع ویروس کرونا در سرزمین‌های اشغالی فلسطین تاکید کردند: دولت‌های استکباری به سرپرستی آمریکا و برخی از کشورهای به اصطلاح مسلمان در خصوص مساله فلسطین مقصر هستند، زیرا به رژیم صهیونیستی برای غصب سرزمین فلسطین کمک کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =