منتخب مجلس: آسیب‌های نظام تعلیم و تربیت باید شناسایی شود

شیراز-ایرنا- منتخب مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان در مجلس یازدهم شورای اسلامی گفت: باید آسیب‌ها و مشکلاتی که نظام تعلیم و تربیت ما برای رسیدن به افق مورد نظر نظام اسلامی، اجرای سند تحول بنیادین و اهداف بلند حوزه تعلیم و پرورش با آن مواجه است، شناسایی شود.

ابراهیم عزیزی، سه‌شنبه در دیدار با رییس و اعضای شورای دانشگاه فرهنگیان استان فارس با بیان اینکه حل مشکل نظام تعلیم و تربیت در ۲ موضوع معلم و محتوای خوب نهفته است، اظهار داشت: اگر معلم ما در طراز اندیشه‌های انقلاب اسلامی آموزش نبیند، چگونه می‌توان انتظار داشت که این معلم شاگردانی از این جنس آموزش دهد؟.

وی افزود: مسوولیت خطیر دانشگاه فرهنگیان، تربیت معلمانی در طراز اندیشه‌های بلند انقلاب اسلامی است اما متاسفانه در زمینه تربیت معلم، سرمایه‌گذاری کافی انجام نشده در حالی که به باور من دانشگاه فرهنگیان، متولی تربیت معلم در طراز انقلاب اسلامی است چرا که اگر معلم در این دانشگاه دوره‌های ‌لازم را فرانگیرد، بقیه امور بی‌فایده خواهد بود.

عزیزی ادامه داد: غیر از تربیت معلم، اگر روی محتوای آموزشی نیز اقدام نکنیم، باز هم کار ناقص خواهد بود گرچه معلم هم می‌تواند در طراز خودش محتوای خوب تولید کند.

منتخب مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان در مجلس یازدهم شورای اسلامی اضافه کرد: مسیر تربیت سرمایه انسانی کشور اعم از مدیر موفق، متخصص علوم و صنایع و یا فرمانده قابل همه اینها از مسیر آموزش و پرورش امکان‌پذیر است به همین سبب باید برای تربیت معلمانی در طراز این اهداف ترسیم شده، سرمایه‌گذاری لازم انجام شود.  

وی گفت: از دانشگاه فرهنگیان هم انتظار می‌رود، معلمانی را تربیت کند که اندیشه‌های انقلاب اسلامی را محقق سازند.

عزیزی، در بخش دیگری از سخنان خود ضمن دادن قول همکاری برای حل مشکلات دانشگاه فرهنگیان، بیان داشت: دانشگاه فرهنگیان فارس باید در کشور نمونه باشد و در تحقق این خواسته ضروری است از تمام ظرفیت‌های استانی و ملی بهره گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =