اردن هم قرنطینه و محدودیت‌های کرونایی را لغو می کند

تهران - ایرنا - «عمر الرزاز» نخست وزیر اردن اعلام کرد که این کشور در تلاش است محدودیت‌ها و قرنطینه را در استان‌هایی که تا دو هفته پس از عید فطر هیچ موردی از ابتلا به کرونا را ثبت نکنند، لغو کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی اردن (پترا)، نخست وزیر این کشور امروز (دوشنبه) اعلام کرد که دولت با همکاری ارتش و دستگاه امنیتی به دنبال لغو محدودیت‌ها در استان‌هایی است که موردی از ابتلا به کرونا را ثبت نکرده‌اند.

وی پیش‌بینی کرد که ابتدا استان‌های جنوبی اردن به روند عادی بازگردند و پس از آن دیگر استان‌ها بر اساس آخرین وضعیت میزان شیوع کرونا و با رعایت ضوابط بهداشتی، دوران قرنطینه را پشت سر بگذارند.

الرزاز همچنین اعلام کرد که در مناطق جنوبی اردن مناطقی با ظرفیت ۸ هزار نفر برای شهروندانی که از مرزهای جنوبی وارد کشور می‌شوند در نظر گرفته شده تا پس از ورود دوران قرنطینه را سپری کنند.

نخست وزیر اردن افزود که در شرایط کنونی باید بیشترین تلاش و دقت برای ایجاد موازنه بین حفظ سلامت جامعه و بازگشت چرخ تولید در بخش‌های مختلف کشور صورت بگیرد تا از آثار مخرب اقتصادی و اجتماعی در آینده جلوگیری شود.

وی همچنین اشاره کرد که با توصیه‌های شاه اردن، این کشور در تلاش است با تکیه بر توانمندی‌های داخلی، توان خود را در زمینه های تولید دارو، تجهیزات پزشکی و مواد غذایی گسترش دهد و در همین راستا سه کمیته تخصصی در اردن برای حمایت ار تولید داخلی تشکیل شده است.

تاکنون ۶۱۳ نفر در اردن به ویروس کرونا (کووید-۱۹) مبتلا شده‌ و در این میان ۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =