خراسان‌رضوی در مرحله مهار ویروس کرونا قرار دارد

مشهد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: این استان در حال حاضر از مرحله کنترل ویروس کرونا عبور کرده و در مرحله مهار آن قرار دارد.

حسن جعفری روز سه‌شنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در خراسان رضوی، افزود: در این استان از وضعیت بسیار خوبی در مقابله با ویروس کرونا برخوردار هستیم و انتظار داریم مردم همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و همکاری خود را در این زمینه تدوام بخشند.
وی ضمن قدردانی از زحمات کادر درمانی و بهداشتی، ادامه داد: در ابتدای تشکیل ستاد کرونا نگرانی‌های بسیار در این استان وجود داشت اما امروز با عنایت حضرت امام رضا (ع) و همه تلاش‌های صورت گرفته نسبت به بسیاری از استان‌ها در وضعیت مطلوبی قرار داریم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: با توجه به بازگشایی قریب‌الوقوع حرم مطهر رضوی، طرح‌هایی در ارتباط با داخل و خارج از حرم حضرت امام رضا (ع) مطرح و تمهیداتی در این زمینه در نظر گرفته شد و این آمادگی وجود دارد تا بعد از اعلام، زائران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به حرم مطهر رضوی تشرف پیدا کنند.
وی با بیان اینکه در ارتباط با ازسرگیری مجدد برخی برنامه‌های ورزشی از جمله باشگاه‌های بدنسازی نیز درخواست‌هایی مطرح شد، افزود: در این راستا با توجه به شرایط و رعایت پروتکل‌های بهداشتی قرار شد این باشگاه‌ها فعالیت خود را از سر گیرند.
جعفری ادامه داد: همچنین مقرر شد ۲۵ نقطه‌ روباز که در شهرستان مشهد برای برگزاری مراسم شب‌های قدر در نظر گرفته شده بود، برای برگزاری نماز عید فطر هم مورد استفاده قرار گیرند.
وی گفت: بازگشایی رستوران‌ها و رستوران‌های هتل‌ها در دستور کار ستاد امروز بود که با توجه به بازگشایی هتل‌ها و مسافرخانه‌ها در مشهد، دغدغه‌ای در این زمینه وجود ندارد.
 معاون استاندار خراسان رضوی افزود: همچنین در جلسه امروز مقرر شد، صدا و سیمای استان ضمن توصیه رعایت بهداشت فردی به زائران، با همکاری دانشگاه علوم پزشکی آموزش نحوه تشرف به حرم مطهر رضوی در شرایط فعلی را به صورت گام به گام مشخص کرده و به مردم ارائه کند..
وی در باره آغاز فعالیت روزبازارها و نمایشگاه‌ها نیز ادامه داد: مقرر شد این موضوع بعد از بررسی کارشناسی دانشگاه علوم پزشکی و در صورتی که در جلسه بعدی ستاد ملی کرونا در مورد آن‌ها تصمیم گیری نشد، در دستور کار قرار گیرد.

بر اساس آخرین آمار رسمی تا ۳۰ اردیبهشت ۱۲۴ هزار و ۶۰۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به هفت هزار و ۱۱۹ نفر رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =